Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 1 грудня 2013 р.

Грецька Церква канонізувала Дамаскіна та Акакія

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", 26 листопада відбулася церемонія канонізації Акакія і Дамаскіна, єпископів Рентинських . Місто Рентіна, в Північній Греції, процвітало в пізньовізантійський і ранній османський період, на даний час цей населений пункт знаходиться на території Лангадасської митрополії. Єпископ Акакій відомий доброчесним житієм, займав кафедру в кінці XV століття і входив в оточення святителя Нифона, Патріарха Константинопольського. Міцна духовна дружба пов'язувала Акакія зі святим Феофілом Мироточивим. 

А ось плідний письменник на ім'я Дамаскін Студит був єпископом Рентинським в 1564-1574 роках, а потім став митрополитом Навпактським і Артським. Частину його творів було написано на розмовній грецькій мові, що сприяло освіті простих віруючих в період османського ярма. 

Пам'ять свт. Акакія встановлено вшановувати 16 серпня (за новим стилем), а Дамаскіна Студита - 27 листопада. Цій канонізації передувала наукова конференція, присвячена згаданим церковним діячам, яку було організовано Лангадасською митрополією .