Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 2 грудня 2013 р.

Звернення єпископа Чернівецького УАПЦ Германа

Звернення єпископа Чернівецького і Хотинського Германа до віруючих Чернівецької єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. 

Дорогі брати і сестри, земляки-буковинці ! Україна переживає непрості часи. Українська Автокефальна Православна Церква завжди була разом із своїм народом, тому й сьогодні, коли на майданах вирують пристрасті, віруючі хочуть чути голос Церкви. 

Бог дав людині величезний і неоціненний дар - свободу, і ми повинні вміти правильно цей дар використати. Саме тому люди поділяють різні політичні погляди, мають різні переконання. 

Та незалежно від того, хто яку ідеологію сповідує, ми мусимо пам'ятати, що є дітьми одного Бога і громадянами однієї України. Тому повинні зберігати мир і єдність між собою. 

"В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай" - так співається у пісні, й тому маємо за будь-яких обставин зберегти мир між собою та єдність народу в єдиній Соборній Українській Державі. 

"Усяке царство, що розділилося в собі, спустошиться..." - читаємо в Євангелії від Матфея, тому пам'ятаймо, що ми, християни, повинні посилити свої молитви за мир і єдність народу та держави, і,  як віруючі люди, повинні стати взірцем моралі, щоб жоден політичний процес не виходив за рамки Божих Заповідей та Конституції України. 

В усіх храмах нашої Церкви за кожною Божественною Літургією виголошується молитва за Україну і сьогодні я закликаю не тільки священиків, але й усіх віруючих людей долучитися до цієї молитви, щоб Милосердний Господь зглянувся на нас і на нашу Державу, дарував нам мир, єдність і любов одне до одного. 

Закликаю усіх бути мудрими, виваженими, та перемагати зло добром, бути братами і сестрами не тільки на словах, але й на ділі. Благословення Господнє нехай буде з усіма вами. 


+ Герман,

Єпископ Чернівецький і Хотинський УАПЦ 

Звернення єпископа Чернівецького Германа УАПЦ
МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ

Боже Великий, Боже Могучий, Єдиний! Ми, грішні діти Твої, у покорі сердець наших приходимо до Тебе і схиляємо голови наші. Отче, прости провини наші та провини батьків, дідів і прадідів наших. Вислухай наші моління та прийми благання покірних сердець наших. Благослови нашу вітчизну Україну, волю та щастя дай їй. благаємо Тебе, Боже, за братів і сестер наших, за тих, що потребують наших молитов, за тих, які ослабли та похитнулися у вірі. З'єднай нас у єдину велику Христову родину, дай нам єдність у думках і ділах. Великий Всемогутній Боже! В руки Твої віддаємо нашу долю і долю вітчизни нашої. Ми віримо, що Ти з невимовного Свого милосердя даруєш нам і Україні нашій кращу долю, щастя і свободу. А осяяна Твоїм милосердям Україна славитиме Тебе, Бога нашого, завжди , ніні, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.