четвер, 26 грудня 2013 р.

УАПЦ презентувала твори забороненого композитора

У церкві Успення Богородиці УАПЦ Львова, а згодом у райцентрі Миколаїв презентовано збірку нот Петра Гончарова – видатного композитора, диригента, активного релігійного діяча України 1920-х років, який також стояв при зародженні хорової капели "Трембіта". Твори Петра Гончарова були заборонені за комуністичного правління. Духовну спадщину, розсіяну світом після панування радянського режиму зібрав Степан Налєпа за підтримки Митрополита Львівського УАПЦ Макарія і Львівського ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозванного. 

Митрополит Макарій, як повідомляють у братстві, відзначив важливість шанування та популяризації інформації про людей, які працювали та віддавали значну частину свого життя для УАПЦ, особливо композиторів. Степан Налєпа розповів про історію створення книги, пошук матеріалів та про саму особистість Петра Гончарова, якого ще пам’ятає старше покоління львів'ян. Своєю чергою настоятель церкви Успення Богородиці отець Ігор (Бурмило) у своєму виступі проаналізував школи церковного співу початку XX ст., зазначив коло людей, які виховали Петра Гончарова як особистість та підсумував спадок. Після закінчення презентації книги митрополит Львівський Макарій нагородив благословенними грамотами упорядника та меценатів видання. 

Довідка Петро Григорович Гончаров (18 жовтня 1888, Київ — 20 травня 1970, Київ) — український хоровий диригент, композитор. Учень Рейнгольда Глієра і Олександра Кошиця. Диригент хорів театрів Миколи Садовського, Панаса Саксаганського. Співробітничав з Лесем Курбасом, Анатолієм Петрицьким. Львівські новини онлайн