середа, 18 грудня 2013 р.

Поховали ігумена УАПЦ Никона (Гайдая). Фото

Ранком 7 грудня, у день пам`яті святої великомучениці Катерини, у жахливій автокатастрофі трагічно завершив свій земний шлях насельник Спасо-Преображенського Угорницького монастиря ігумен Никон (Гайдай). По обіді цього ж дня, коли гріб з тілом новопреставленого ігумена Никона було покладено у храмі для прощання, розпочалось читання святого Євангелія, яке читали як братія монастиря у священному сані, так і священики Отинійського благочиння. 

Цього ж дня Його Високопреосвященство, митрополит Галицький Андрій, священноархимандрит монастиря у співслужінні братії відслужив літію перед гробом спочилого Ігумена Никона. 

Наступного дня, в неділю о 10.00 у Веденському храмі монастиря з благословення священноархимандрита монастиря Митрополита Андрія, божественну літургію і частково чин похорону очолив ієромонах Лазар (Харук). Йому співслужила братія монастиря у священному сані та протоієрей Володимир Мельник. На запричасному до всіх присутніх із повчальним словом на тему Євангельського читання звернувся ієромонах Лазар. 

У понеділок 9 грудня о 10.00 Божественну літургію та закінчення чину похорону очолив священноархимандрит монастиря, митрополит Галицький Андрій. Його Високопреосвященству співслужив намісник монастиря архимандрит Олексій, братія монастиря у священному сані, духовенство Івано-Франківської єпархії та духовенство з інших єпархій. 

На запричасному ієромонах Лазар зачитав біографію ігумена Никона та слова співчуття від предстоятеля церкви, Блаженнішого митрополита Мефодія. 

Божествеену літургію та чин похону супроводжував чоловічий хор із села Чорнолізців на чолі з регентом Петром Токариком. Після літургії до всіх присутніх зі словом про ігумена Никона та про загробне життя звернувся митрополит Андрій. Після прощання з новоспочилим до всіх присутніх зі словом звернувся намісник монастиря архимандрит Олексій. У своєму слові отець Олексій подякував усім хто прийшов провести в останню путь ігумена Никона та закликав усіх молитися за упокій його душі. Поховано ігумена Никона було на монастирському кладовищі.