четвер, 26 грудня 2013 р.

Мирянку УПЦ КП вдруге похрестили в УПЦ МП!

Один із волинських священиків УПЦ (Московського Патріархату) здійснив таїнство Православної Церкви проти волі людини й в обманний спосіб. Місцева єпархія УПЦ Київського Патріархату засудила такий вчинок, повідомляє з посиланням на сайт УПЦ КП. До редакції газети «Волинські єпархіальні відомості» (УПЦ КП) звернулася молода жінка разом зі своєю мамою – вірні парафії Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патірархату з с. Пустомити Горохівського деканату. Вони розповіли свою історію, попросивши надати їй розголосу, що може запобігти подібним випадкам у майбутньому. 

Іванна, охрещена в дитячому віці, та Володимир, житель села Ватин, який є парафіянином УПЦ (МП), вирішили повінчатись у селі нареченого. Після таїнства сповіді місцевий священик УПЦ (МП) повідомив нареченій: має прочитати над нею «якусь молитву». Наречена перепитала, чи бува не перехрещувати він її збирається. Батюшка заспокоїв, що ні, однак тут же, без згоди Іванни, таки «перехрестив» її та видав друге в її житті свідоцтво про хрещення. "Практика «перехрещування» в Московському Патріархаті давно відома, хоча прямо суперечить ученню Православної Церкви, -- зазначає сайт Волинської єпархії УПЦ КП. 

-- Але дії цього священнослужителя зайшли ще далі: «перехрещення» всупереч бажанню особи. Тут ідеться вже не тільки про кричуще порушення церковних устоїв, а й про обманні дії священнослужителя, які просто зневажають це звання. Навіть якби людина не була охрещеною, все одно прийняття таїнства дорослою, повносправною особою, яка приймається до лона Православної Церкви, потребує усвідомлення, належної підготовки, волевиявлення".

На Волині священик УПЦ (МП) перехрестив дівчину проти її волі в обманний спосібРектор Волинської православної богословської академії УПЦ КП, кандидат богословських наук священик Володимир Вакін так оцінив цей вчинок: він порушує 47 Апостольське Правило про заборону перехрещень. Також священик зазначив, що таїнство хрещення є добровільним входом до Церкви Христової, а в цій ситуації священик «вів до Христа засобами, якими не заповідав Христос». 

Згідно з тим же церковним правилом, покаранням за такі вчинки має бути позбавлення сану, бо особа фактично «насміхається з Христа і смерті Господньої», додав богослов УПЦ КП. Згадана подія спровокувала скандал. Молода пара відмовилася вінчатися у Ватині, а подружжям вони стали пізніше в храмі Київського Патріархату. Іванна залишила редакції «Волинських єпархіальних відомостей» копії двох свідоцтв про хрещення: перше – видане при здійсненні таїнства після її народження, і друге – ватинським священиком нещодавно.