понеділок, 30 грудня 2013 р.

В Одесі "православні" вшанували Григорія Распутіна. Фото

Як повідомляє репортер інтернет-проекту «Помісна Церква» з посиланням на сайт Думська.нет, група людей, що називають себе «православними активістами» пройшлася сьогодні вулицями Одеси хресним ходом на згадку про неоднозначного історичного персонажа - так званого «старця Распутіна », друга сім'ї останнього російського імператора Миколи II . Всього в заході брали участь близько п'ятдесяти осіб. Спілкуватися з кореспондентом вони відмовилися. Міліції помічено не було. 

Григорій Распутін народився в Тобольської губернії в сім'ї візника. Після відвідин Верхотурского монастиря став глибоко віруючим. У 1904 році , приїхавши до Петербурга , набув популярності в світських колах як « старець». 1 листопада 1905 вперше познайомився з Миколою II . Увійшов у довіру до дружини царя Олександри Федорівни . Убитий в ніч на 17 ( 30 ) грудня 1916 князем Феліксом Юсуповим, ультраправим діячем Володимиром Пуришкевичем і великим князем Дмитром Павловичем . 

У пресі того часу поширювалася інформація про оргії, які Распутін влаштовував на своїй квартирі. А напередодні та в роки Першої світової революційні видання стверджували, що « старець Григорій» є справжнім правителем імперії. Була також версія, що Распутін є агентом впливу Німеччини , а вбивство 47 -річного «старця» нібито організувала британська розвідка.