Середа, 11 грудня 2013 р.

В Церкві Чеських Земель та Словаччини стався розкол

Православному духовенству, віруючим і всій церковній громадськості. 

Попереджаю духовенство та віруючих Православної Церкви Чеських земель і Словаччини про те, що після сьогоднішнього (9.12.2013 ) засідання Священного Синоду я залишився єдиним канонічним представником нашої Православної Церкви. Інші члени Священного Синоду на сьогоднішньому засіданні, на жаль, діяли в супереч святим канонам, що призвело до протистояння з нинішнім верховним представником нашої церкви і тим самим до прояву розколу в лоні Православної Церкви. 

Перебуваю в сильному розладі від їхніх дій і наважуюся стверджувати, що ця ситуація викликана не мною. Такого результату не я хотів і не несу за це відповідальність. Я намагався лише вирішити проблему вакантної празької архиєпископської кафедри в тому сенсі, який був мною недавно виголошений в двох відкритих Пастирських посланнях. Їх зміст церкві добре відомий. Припускаю , що інші члени Синоду вирішити цю несприятливу ситуацію не хочуть, і тому відкрито порушили канонічні та статутні принципи, що призвело до розколу . 

Попереджаю, що повідомлення про хід минулого засідання Синоду, яке було викладено на сторінках Інтернету ( http://pravoslavnacirkev.cz ) містить неправдиву інформацію.Прошу всіх наших інших духовних осіб і всіх православних віруючих нашої Церкви, щоб перестали визнавати архієпископа Ростислава, архієпископа Георгія та єпископа Іоакима за канонічних православних духовних керівників, а об’єдналися та підтримали єдиного канонічного архієрея нашої церкви, яким після сьогоднішніх подій є тільки я. Шкодую, що інші члени Синоду обрали шлях протистояння і розколу. 

Буду робити всі зусилля, щоб втихомирити нинішню неспокійну ситуацію. Буду йти виключно дорогою святої православної традиції й канонів святих отців, і буду просити допомоги у решти Помісних Церков, в першу чергу - у Константинопольського патріархату. Упевнений, що таким чином , з допомогою Божою , вдасться подолати не тільки сформовану критичну ситуацію , але й одночасно проблеми, що виникли в нашій церкві з квітня цього року. 

Прошу все духовенство, священнослужителів, щоб при богослужіннях, як свого канонічного архієрея, поминали, аж до періоду, коли ця ситуація буде вирішена, тільки моє ім'я. Таким чином, кожна таке богослужіння буде в духовній єдності з канонічним православ'ям. Як пастир прошу вас : утримайтеся від будь-якого церковного спілкування з розкольницькими єпископами. 

З наполегливістю, будучи вашим пастирем, прошу зберігати церковну єдність, і в усьому церковному організмі прагнути йти шляхом святоотцівських традицій в канонічній єдності, соборності з іншими загальносвітовими Православними Церквами, в першу чергу зі Святішим Вселенським Патріархом Варфоломієм. Найближчим часом скличу Священний Синод з метою виправлення ситуації та буду інформувати церковну громадськість про подальший хід подій 

З архіпастирським благословенням та з любов'ю в Христі Ваш 

+ Симеон Архієпископ Оломоуцько - Брненський 
митрополичий керуючий Православної Церкви Чеських земель і Словаччини 


9 грудня 2013