четвер, 19 грудня 2013 р.

Два прикарпатські храми отримали дипломи ЮНЕСКО

Процес підготовки старовинних церковних споруд до внесення в список ЮНЕСКО тривав протягом 3,5 років у рамках транскордонного проекту Дерев'яні церкви в українському та польському регіоні Карпат. Дипломи отримали два храми Прикарпаття - церква Святого Духа в Рогатині (1598) і церква Різдва Пресвятої Богородиці в Нижньому Вербіжі Коломийського району (1808), які включені до Реєстру світової спадщини, інформує прес-служба Кабміну. 

"Це воістину знаменна подія є потужним стимулом для розвитку Прикарпаття", - наголосив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Чуднов, вручаючи міжнародні дипломи. "Те, що до восьми тисяч об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО приєдналися духовні скарби Прикарпаття, шедеври дерев'яної архітектури, є проявом гордості для кожного мешканця області. Покликання місцевої влади - оберігати духовні святині, подбати про належні умови їхнього функціонування та розвивати інфраструктуру територій, де вони розташовані, зокрема, через цільові регіональні програми", - додав він. 

Церква Святого Духа у Рогатині

Як зазначив у свою чергу начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак, процес підготовки старовинних церковних споруд до внесення в список ЮНЕСКО тривав протягом 3,5 років у рамках транскордонного проекту Дерев'яні церкви в українському та польському регіоні Карпат. 

Нагадаємо, минулого тижня вісім дерев'яних церков Карпатського регіону України внесені до Списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Відповідні сертифікати заступник міністра культури України Віктор Балюрко вручив представникам храмів у Львові.