Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 10 грудня 2013 р.

США закривають своє посольство у Ватикані

Наміри адміністрації Барака Обами закрити посольство США у Ватикані вже назвали «плювком в обличчя католиків», пише Washingtontimes. Офіси посольства США у Ватикані планується перевезти в будівлю посольства США в Італії. В якості офіційних причин переїзду посольства в Італію заявлені заходи безпеки у зв`язку з торішніми нападами на посольство США в Бенгазі (Лівія). На думку колишнього посла у Ватикані Джеймса Ніколса, даний жест є значним пониженням відносин між Ватиканом і США. 

«Ватикан є відправною точкою для безлічі міжнародних зв`язків США. Це, насамперед, образа для американських католиків і для Ватикану», заявив Ніколс в інтерв`ю National Catholic Reporter. Думку Джеймса Ніколса підтримали й інші американські дипломати у Ватикані. «Це є черговим проявом антипатії адміністрації Обами до католиків і до Ватикану, а також до християн Близького Сходу.

Ватикан є ключовим пунктом у посередництві в багатьох країнах і насамперед на Близькому Сході. І зараз не найкращий час, щоб позбутися цієї опори. Втрачаючи свій престиж у Ватикані, ми зменшуємо свій вплив».