Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 10 грудня 2013 р.

Статистика: Росіяни звіріють з кожним днем

Громадяни Росії за останні 30 років стали злішими, нахабнішими та більш схильними до конфліктів. Про це пише урядова «Российская газета» з посиланням на дослідження Інституту психології РАН. Дослідження оцінює типовий вигляд росіян з 1981 по 2011 роки. Як пояснив виданню заступник директора інституту Андрій Юревич, йдеться про загальні психологічні характеристики російського суспільства. 

Скажімо, агресивність вимірювали кількістю тяжких злочинів. «Близько 80 відсотків вбивств у нас відбуваються в стані спонтанної агресивності. Це так звані побутові вбивства, за якими не стоять користь чи злий умисел », - заявив Юревич. За його словами, в кожній четвертій російській сім'ї вчиняється насильство. Одна з причин - «дуже низька побутова культура». 

Експерт також відзначає , що за кількістю тяжких злочинів агресивного характеру РФ майже в чотири рази перевершує США і приблизно в десять разів - більшість країн Західної Європи. Причини появи агресії в суспільстві, на думку Юревича, криються у впливі, який чинить на нього кримінальна культура Росії та її система освіти. Грає свою роль і невдоволення владою: своє роздратування з цього приводу росіяни нерідко вихлюпують один на одного, та на різні соціальні групи. Крім того , на думку експертів, існуюча в країні система освіти формує скоріше негативне ставлення до світу, ніж позитивне.