Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 12 січня 2014 р.

Гузар: «За кордоном я був громадянином другого класу»

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) переконаний, що всі революції, які відбулися в Україні за останні два десятиліття, були «цілком закономірними й на користь державі, а не проти когось». Про це він сказав у інтерв’ю газеті «Україна молода». «Вони не мали на меті знищити Україну, вони хотіли врятувати Україну. То влада була зацікавлена в тому, аби насильством приголомшити народ, але їй то не вдалося, вона лише зганьбила себе. Бо коли хтось береться робити щось насильно, той свідчить про своє безсилля. Щоб бити, не треба великої філософії», – зазначив духовний лідер українців. 

Блаженніший Любомир переконаний, що зараз підростає нове покоління, котре матиме нагоду жити в новій державі, навіть якщо ця держава дуже невдало розвивала свої таланти. Це нове покоління, каже Архиєпископ, яке вже мало нагоду трохи повчитися за кордоном, прагне змін. 

За його спостереженнями, молоді люди в Україні відчули, що так далі тривати не може. А тому, навіть якщо Євромайдан не досягне бажаного результату, молодь не буде масово виїжджати за кордон. «Ні, у це я не вірю. Якась частина – так, напевно… Я сам багато років прожив за кордоном. І тільки коли під старість повернувся додому – тільки тоді відчув себе нормальною людиною, бо скрізь і завжди був громадянином другого класу… 

А що стосується того, чи здеградує молодь, то це хіба що «завдячуючи» своїм батькам. Сама по собі молодь гіршою не стане», – сказав Архиєпископ-емерит.