Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 18 січня 2014 р.

Ватикан позбавив сану близько 400 священиків-педофілів

Папа Римський Бенедикт XVI у 2011-2012 роках позбавив сану 400 священиків, підозрюваних у педофілії, повідомляє АР з посиланням на надані Ватиканом документи. Повідомляється, що у 2008-2009 роках, коли Ватикан вперше визнав існування священиків-педофілів, сану за підозрою у неналежному поводженні з неповнолітніми були позбавлені лише близько 170 осіб. 

Дані про позбавлених сану священиків-педофілів містяться в документах, підготованих Ватиканом для Комітету ООН із захисту прав дітей. Ця структура Організації Об'єднаних Націй влітку 2013 року зажадала від керівництва Римо-католицької церкви надати інформацію про священнослужителів, запідозрених у сексуальному насильстві над дітьми. Ватикан у наданні такої інформації відмовив, запропонувавши Комітету ООН із захисту прав дітей звернутися до правоохоронних органів країн, що розслідують справи про священиків-педофілів. Причому у грудні глава Римо-католицької церкви розпорядився створити спеціальний комітет з боротьби з педофілією у Католицькій церкві.

Ватикан позбавив сану близько 400 священиків-педофілів
Римо-католицька церква протягом останніх декількох років опинилася залученою у численні скандали, пов'язані з обвинуваченнями священиків у педофілії. За однією з версій, саме скандали зі священиками-педофілами змусили Бенедикта XVI, обраного Папою Римським у квітні 2005 року, у лютому 2013 року залишити посаду глави Римо-католицької церкви. Новий Папа Римський Франциск пообіцяв вести безкомпромісну боротьбу з педофілією серед священиків.