Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 3 січня 2014 р.

В УПЦ МП розказали коли буде єдина Церква

Об'єднання Православ'я в Україні можливе за відсутності особистих амбіцій. Таку думку висловив керуючий справами Української православної церкви митрополит Антоній (Паканич). "Коли є принципові розбіжності, не можна на це заплющувати очі та стверджувати, що їх не існує. Бога не обманеш, а людина віруюча має про це свідомо знати, інакше ми розмиваємо сам принцип церковності і канонічного права... 

Ми по-людськи маємо прикладати максимум зусиль для подолання церковних розділень, але завжди в церковному житті все залежить від Бога. Головне, щоб ми шукали та прагнули волі Божої, а не своїх амбіцій", - зазначив він. 

Керуючий справами УПЦ додав, що "застереження в неприпустимості спільних заходів з розкольницькими течіями висувають Помісні Православні Церкви". 

"Вселенське православ'я визнає в Україні тільки одну канонічну церкву – Українську православну церкву на чолі з Блаженнішим Митрополитом Володимиром", - констатував владика Антоній. Таким чином, "розкол треба подолати, його необхідно вилікувати". 

"Тут доречне таке порівняння: коли в стіні наскрізна тріщина, можна робити справжній ремонт, а можна косметичний – просто пригладити, покрасити зверху і сказати, що там тріщин немає. Ми – за капітальний ремонт". – підсумував митрополит Антоній.