Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 25 січня 2014 р.

В Білорусі помолились за матір митрополита УАПЦ

Мінськ, 24 січня. Активісти організації етнічних українців " Український дім " 24 січня в Пінську запалили свічки і помолилися за Україну та український народ на могилі матері митрополита Української Автокефальної Православної церкви , просвітительки Анастасії Іноземцева ( 1852-1943 ) . За повідомленням прес- служби організації, до могили Іноземцева активісти принесли святу ікону, прислану з Австралії. Її зробили українські емігранти , які покинули Поліссі під час Другої світової війни. 

Анастасія Іноземцева - мати митрополита УАПЦ Олександра ( 1887-1948 ) . Займалася просвітою . Похована в центрі Пінська , де служив митрополит Олександр , який у свою чергу допомагав Українській повстанській армії (УПА). 

Раніше " Український дім" оголосив про проведення безстрокової акції солідарності з учасниками Євромайдану в Києві та інших містах країни. Організація висловила обурення тим , що в ці трагічні для України дні в Бресті був організований концерт "Ой , радуйся , земле! " з нагоди Дня соборності і свободи (відзначається в Україні 22 січня) .

В Білорусі помолились на могилі матері митрополита УАПЦ
"У той час, коли в Києві проливається кров, коли сотні тисяч людей сумують за загиблими учасниками Євромайдану, коли світ співпереживає Україні , - в Бресті влаштували шоу- гоп , - йдеться в заяві організації. - "Українська меншість " Брестчини спільно з Генеральним консульством України в Бресті влаштували танці - концертну феєрію "Ой , радуйся , земле! " . Танцювали гопака , пили , їли , а Україна в біді " . 

"Ми довго мовчали. Чи не робили на трагічних подіях піару. Наші соратники молилися за долю України , ставили свічки в храмах , виїжджали в Україну. Невже не можна було замість гоп- шоу відвідати храм в Брестській фортеці , де завжди раді провести молебень за Україну ? Навіщо ця концертна феєрія ? Це знущання ! Як знущаються силовики над демонстрантами , роздягаючи їх , принижуючи , так і в Бресті вирішили через гоп- шоу плюнути в українську душу ", - вважають в організації . 

Дмитро Власов, БелаПАН.