Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 19 січня 2014 р.

Янукович привітав українців з Хрещенням

Сьогодні православні і греко-католики відзначають Хрещення Господнє. Президент України Віктор Янукович привітав українців з Хрещенням Ісуса і Богоявленням, повідомляється в неділю, 19 січня, на сайті глави держави. "Хрещення господнє - час всепрощення і спасіння для душі. Нехай цілюща освячена вода і церковний дзвін зроблять чистими всі помисли і прагнення. Бажаю Божого благословення та благодаті. З Хрещенням", - йдеться у привітанні глави держави. 

У неділю, 19 січня, християни східного обряду відзначають Хрещення, або Богоявлення Господнє. Це свято відзначається в честь хрещення Ісуса Христа в річці Иордан.Слово "хрещу" дослівно в перекладі з грецького означає "занурюю у воду". Хрестив Христа пророк Іоанн, який відразу впізнав у ньому Спасителя, очікуваного єврейським народом. За переказами, коли Ісус вийшов з води, на нього у вигляді голуба зійшов святий дух, а голос з небес свідчив про нього як про сина божого. Звідси і друга назва свята - Богоявлення, оскільки, переконані віруючі, саме так людям з'явився Бог у трьох особах: отця, який говорив з небес, сина-Христа і святого духа у вигляді голуба. Християни вірять, що вночі вода у всіх водоймах Землі стає святою і набуває чудові цілющі властивості. 

Янукович привітав українців з Хрещенням і побажав благодаті
В цей день віруючі освячують воду, яку після цього вважають спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Деякі схильні вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується. 

Вважалося, що на протязі дванадцяти днів після водосвяття в ополонці не можна прати. У давнину говорили, що якщо на Водохреща повний місяць, то буде великий весняний розлив. Зірчаста ніч - літо буде сухе, урожай на горох і ягоди. Буде відлига - до урожаю. Ясний день - до неврожаю. Вітер подме з півдня - буде грозове літо. Якщо під час літургії, особливо під час ходіння на воду, йде сніг, то майбутній рік очікується хлібородним. 

За матеріалами: Корреспондент.net