Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 21 січня 2014 р.

24 січня в Україну вперше привезуть Дари волхвів

З 24 по 30 січня у Києво-Печерській лаврі перебуватиме церковна святиня - Дари волхвів, яку привезуть зі святої гори Афон. Про це на прес-конференції розповів прес-секретар предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, передає УНН. “З 24 по 30 січня у святій Києво-Печерській лаврі будемо зустрічати Дари волхвів - різдвяну реліквію, біблійський артефакт, святиню. Кожен з нас зможе помолитися біля святині новонародженому Хресту Спасителю, вклонитися Богу”, - розповів представник Києво-Печерської лаври. 

Розповідаючи про історію святині, прот.Г.Коваленко нагадав, що у Євангеліє говориться, що волхви прийшли зі Сходу і принесли новонародженому Хресту в дар золото, як царю, ладан, як богу, смирну, як людині, якій суджено було постраждати і померти. Саме тому, як розповів протоієрей, кожному з нам необхідно принести свої власні дари Богу. 

“Золото чистого і благочестивого життя, ладан нашої щирої і теплої молитви та смирну пам’яті про тлінність земного і віру у перемогу вічного”, - пояснив він. Г,Коваленко зазначив, що святиня перебуватиме в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. 

Зустрічати її будуть 24 січня орієнтовно о 16:30. Допускати до святині будуть з 6 години ранку орієнтовно до 23:00-00:00. Проте, за його словами, за потреби буде організований допуск віруючих у нічний час. Він наголосив, що святиня перебуватиме в Україні вперше, а переговори про привезення її до Києва велися протягом 10 років. 

До цього реліквію представили у Храмі Христа Спасителя в Москві, куди прийшло понад 130 тис. вірян. Відзначимо, що релігійна святиня вперше за 500 років покинула знаменитий Афонський чоловічий монастир в Греції.