Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 3 січня 2014 р.

Архієпископ із УПЦ КП запропонував змінити гімн України

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій (Зоря) пропонує змінити текст національного гімну "Ще не вмерла Україна" і зробити його більш оптимістичним "При всій надзвичайній повазі до нього у мене давно виникала думка, що це гімн народу, який добивається своєї державності, а не народу, який має свою державу", - зазначив Євстратій (Зоря) у "Фейсбуці".

 На його думку, слова "усміхнеться доля, згинуть вороженьки, запануємо у своїй сторонці" треба змінити, бо вони "з одного боку надихають на боротьбу, але з іншого - опосередковано стверджують, що зараз у нас нема долі, ми не пануємо в своїй державі, бо вороженьки не згинули". 

"Так було 150 років тому, коли писався гімн. Але з 1991 р. є незалежна Україна, тому слова головної пісні мають утверджувати нову реалію, бути стверджувальними, а не як раніше, у час бездержавності - очікувальними", - переконаний архиєпископ. Він вважає, що дискусію на цю тему варто продовжити і водночас пропонує свій варіант: 

"Ще не вмерла України ні слава, ні воля,
Вже (І) нам, браття-українці, усміхнулась доля.
Гинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Та пануємо ми, браття, у своїй сторонці". 

Архієпископ с УПЦ КП запропонував змінити гімн України
Зазначимо, що Слова гімну “Ще не вмерла Україна” написав на початку 60-х років ХІХ століття відомий український поет, етнограф, фольклорист Павло Чубинський (1839-1884 рр.). Вірш уперше надрукований у 1863 році. Того ж року музику на слова вірша написав композитор і диригент Михайло Вербицький (1815-1870 рр.).