Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 8 січня 2014 р.

Протоієрей з УПЦ має свою версію гімну України

Протоієрей УПЦ Московського Патріархату Євген Максименко з Храму Різдва Христового ( село Курилівка , Дніпропетровська область) запропонував варіант нового гімну для України . Про це повідомляє « Сегодня». У середу, 8 січня, священик провів прес -конференцію , присвячену цій ініціативі. Максименко вважає посил нинішнього гімну , що починається словами « Ще не вмерла ...» не актуальним. 

«Ми вже виробили потенціал того тексту гімну України, де звучить постійна скорбота. Потрібно переходити до епохи творення, а творення можливо при бравурних, урочистих акордах», - вважає він. Як альтернатива священик запропонував текст власного твору, покладений на музику харківського композитора Антона Лебединця, написану раніше для гімну Української РСР. Слова (українською мовою ) він опублікував на своїй сторінці «Вконтакте» , там же викладено й аудіозапис . 

Версія Максименко починається так : 
Моя, Україно, прекрасна і сильна,
Нарешті ти волю собі здобула,
Між рівними рівна, між вільними вільна,
Ти – Київська Русь, Божі тут джерела! 
У приспіві говориться, « слава народу козацькому , слава , слава Вітчизні на віки віків ». Початок цього варіанту гімну схожий з початком того гімну, що існував за часів УРСР . Там також говорилося про « прекрасну та сильну Україну , рівну серед рівних». З варіантом Максименко, за його словами, вже ознайомлені деякі депутати і керівництво області. Свій варіант слів головної пісні країни клірик склав за 15 хвилин. Каже, буквально з ходу наспівав їх на музику харківського композитора Антона Лебединця, написану у 1949 році для гімну УРСР. Те, що мелодія є відлунням часів Радянського Союзу, протоієрея не бентежить.
- "Радянськість" у нотах не може бути присутньою як така, - пояснює Євген Максименко. - Будь-яка пісня існує за рахунок вірша, змісту, а музика дає підкріплення, тому до моїх слів я підібрав просто урочисту мелодію. Крім того, священик сподівається на аранжувальників, які зможуть "обробити" музику так, що мотив гімну СРСР взагалі вгадуватися не буде.

В даний час в Україні прийнято гімн на музику Михайла Вербицького та вірші Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна », написані в XIX столітті. В останні роки неодноразово звучали пропозиції змінити гімн, але влада країни ці ініціативи поки не підтримали. Зокрема, нещодавно Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій (Зоря) також запропонував змінити текст національного гімну "Ще не вмерла Україна" і зробити його більш оптимістичним