середа, 8 січня 2014 р.

Кількість християн збільшилася майже вчетверо

Кількість християн у світі з 1910 по 2010 роки збільшилася з 600 мільйонів до 2,2 мільярда Причому в Азії та Латинській Америці вона зростала значно швидше, ніж у Європі, повідомило у вівторок агентство KAI з посиланням на американський дослідницький центр Pew Forum on Religion and Public Life. У 1910 році дві третини християн жили в Європі, а зараз європейські послідовники Христа становлять лише чверть своїх одновірців у всьому світі. 

Ще одним регіоном світу, де частка християн скоротилася, стала колиска християнства - Близький Схід і Північна Африка. Кількість християн тут оцінюється приблизно в 13 мільйонів – це менше як 1% від загальної їх кількості у світі і лише 4 % від жителів цього регіону. А в найбільшій у світі ісламській країні – Індонезії – християн майже вдвічі більше – 24 мільйони. Половину всіх християн становлять католики. 

Найбільша за кількістю католиків країна - Бразилія, де їх налічується 120 мільйонів. Дослідники вказують на ще один цікавий феномен: в Нігерії зараз живе близько 60 мільйонів протестантів – це вдвічі більше, ніж на батьківщині Реформації в Німеччині, де протестантів всього 29 мільйонів.