Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 11 січня 2014 р.

Патріарх із свитою подивилися на фотографії Кравчука

Перший Президент України Леонід Кравчук відзначає 80-літній ювілей. З цієї нагоди 10 січня 2014 року в національному культурно-художньому музейному комплексі "Мистецький Арсенал" розпочалася фотовиставка, присвячена життєвому та професійному шляху першого Президента України Леонида Макаровича Кравчука "Леонід Кравчук: 80 років з Україною". 

На запрошення ювіляра на відкритті фотовиставки побував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у супроводі митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, архиєпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія та єпископа Вишгородського Агапіта

«Леонід Макарович як перший президент України має непересічне значення для України, - прокоментував газеті «День» Святійший Патріарх роль ювіляара в історії України. - Те, що він зробив у 90-х роках, відбивається на нашому сьогоденні. Дві головні речі. Перша – Біловезька пуща, де підписали угоду про розпуск Радянського союзу. Якби цього юридичного документа не було, то Росія володіла б Україною до сьогодні. Суверенітет, який проголосила Верховна Рада, не мав би ніякого значення. Тепер же Росія немає ніяких юридичних підстав втручатися у справи нашої незалежної держави». 

«Друга – референдум 1 грудня 1991 року, який провів Леонід Макарович, - продовжує Патріарх Філарет. - Цей референдум має велике значення, бо свідчить про те, що народ України хоче мати свою незалежну державу. Ще одна дуже важлива обставина. Коли Леонід Макарович йшов на перші президентські вибори, його гаслом було: «Незалежній державі – незалежну церкву!». Хоча ми до цього – 3 листопада 1991 року на Помісному соборі у Києво-Печерській Лаврі, проголосили, що українській церкві потрібна автокефалія (незалежність). Кравчук фактично слідував за нашим рішенням. Але те, що він йшов на вибори з таким гаслом, дало йому перемогу».