Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 8 січня 2014 р.

Охлобистін попросив повернути покарання за мужолозтво

Актор, режисер і тимчасово заборонений у служінні православний священик Іван Охлобистін звернувся до Володимира Путіна з відкритим листом. Актор попросив "сприяти якнайшвидшому поверненню в КК РФ сто двадцять першої статті, яка передбачає покарання за статеві зносиниміж чоловіками". Лист Охлобистін опублікував у своєму блозі. Він зазначає, що прийнятий влітку 2013 року закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин недостатньо ефективний, "оскільки наявність офіційно зареєстрованих спільнот гомосексуалістів сама по собі є прямою рекламою гомосексуалізму". 

"Затягувати з вирішенням цього законодавчого протиріччя ніяк не можна, інакше це загрожує неминучим і досить швидким отриманням содомітами статусу "соціальної групи", а значить – конституційної можливості розтлівати підростаюче покоління, адже своїх дітей у содомітів бути не може і ця "соціальна група" буде змушена поповнюватися за рахунок наших дітей", - йдеться в листі. 

У грудні 2013 Охлобистін опинився в центрі скандалу у зв'язку з різкими заявами стосовно гомосексуалістів. Зокрема, в ході виступу в Новосибірську він заявив, що "живцем б їх у грубку запхав". Після цього російська ЛГБТ-спільнота звернулася до компанії Apple з проханням розірвати відносини зі стільниковим рітейлером Евросеть, креативним директором якого є Охлобистін. Про реакцію Apple на цю заяву не повідомлялося. 

Закон про кримінальне покарання за мужолозтво діяв в Радянському Союзі з 1934 року. У червні 1993 року стаття 121 була виключена з КК РРФСР. З цього моменту мужолозтво як таке перестало бути складом злочину, але збереглося як ознака складу за статтями 132-134 КК РФ про протизаконні дії сексуального характеру.