вівторок, 7 січня 2014 р.

Церковні лідери України вітають з Різдвом Христовим

Першоієрархи православних християн, римо- і греко-католиків, протестантів України виступили з різдвяними привітаннями з нагоди великого свята – Різдва Христового. Воно традиційно відзначається в Україні 7 січня, в той час як більшість православних Церков світу, католиків і протестантів відсвяткували це свято 25 грудня, повідомляє "Релігія в Україні". 

У своєму різдвяному посланні до вірних Української Православної Церкви її Предстоятель митрополит Київський Володимир, зокрема, зазначає: «Пришестя у світ Христа Спасителя знаменує початок нової ери не лише у літочисленні. Починається нова історична доба — Бог укладає з людством Новий Завіт, заснований на нових відносинах, на засадах любові та благодаті». Глава УПЦ дякує Богові «за Його милості, даровані нам минулого 2013 року», і з молитвою і надією дивиться у наступний 2014 рік. «Наш час благодатний для відродження віри, відновлення й будівництва храмів. Це нас радує і вселяє надію на добре, християнське майбутнє нашого народу, -- пише глава УПЦ. -- Водночас ми з тривогою дивимося на ті виклики, які ставить перед нами нинішній світ з його «ліберальними» цінностями, на ті спокуси його, що спрямовані, передусім, проти наших дітей і молоді». Владика Володимир закликає боротися з «агресивною пропагандою шалених розваг і веселощів, моральної розбещеності, вседозволеності». 

Крім того, Предстоятель УПЦ згадує відзначення у 2013 році 1025-річчя Хрещення Київської Русі: «Ювілейні торжества ще раз засвідчили духовну єдність Української Православної Церкви із сім’єю Помісних Православних Церков, Предстоятелі та представники яких приїхали в Україну, щоб розділити з нами нашу радість. А участь у святкуванні глав та урядових делегацій братських православних держав стала свідченням високого авторитету православної України на міжнародній арені». 

Різдвяне послання Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Патріарха Філарета містить вітання й до членів сусідніх Церков. «… Сердечно вітаю з великим святом Різдва Христового всю українську паству Київського Патріархату, наших братів і сестер Московського Патріархату, всіх християн України, а також українців в Америці і Канаді, Європі і Австралії і по всьому світу. Сердечно вітаю з Різдвом Христовим Президента України Віктора Януковича, уряд, Верховну Раду, українські збройні сили і весь український народ», -- говориться у його посланні. 

Привітання з нагоди Різдва Христового оприлюднив Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Мефодій. Згадавши «пошуки істини та щастя», «політичні протистояння» сучасної доби, глава УАПЦ зазначив, що «весь життєвий порив набуває сенсу лише в світлі піднесеного спокою Божого та миру на землі». 

Митрополит Мефодій згадує відзначення на державному рівні 1025-річчя Хрещення Руси-України і запевняє, що в молитвах вірні УАПЦ «просили нашому українському народові миру, благополуччя та утвердження Помісної Української Православної Церкви, а нашим правителям -- сил, мудрості, виваженості і терпіння». 

Глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав у різдвяному посланні до греко-католиків України нагадує про значимість для християн гідністі людської особи. «Подібно як прихід на Землю Сина Божого через воплочення стало центром всесвітньої історії, так само пошана до гідності людської особи є осердям істинного, справді людяного суспільства. Церква навчає, що суспільні інститути та їхні лідери повинні поважати кожну людину і їх найпершим завданням є сприяти цілісному її розвиткові. Людина не може бути засобом реалізації економічних, соціальних чи політичних планів, нав’язаних світською владою. Ця влада мусить пильно стежити, щоб обмеження свободи чи будь-який тягар, покладений на особисте життя людини, ніколи не завдавали шкоди її гідності», -- говориться у посланні УГКЦ. 

Голова єпископату Римо-Католицької Церкви в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький у своєму привітанні з нагоди свята, зокрема, пише: «Останні події в Україні закликають нас християн та всіх людей доброї волі заново взяти відповідальність за те, як виглядає наше сьогодні та як виглядатиме майбутнє». 

Старший єпископ Церкви християн віри євангельської (п'ятидесятників) України Михайло Паночко у своєму вітанні з нагоди Різдва Христового нагадує: «Ця славна подія має надихати нас жити освяченим життям, нести Слово Боже людям з радістю та любо’ю «Бо хлоп’ятко народилося нам, Син даний нам і влада на раменах Його» (Іс. 9:6)». «Хай Бог дасть мудрості, щоб ми були поруч з нашим Спасителем!..» -- звертається зі своїм привітанням голова Всеукраїнського Союзу церков євангельських християн-баптистів В'ячеслав Нестерук. 

Зі свого боку колишній голова ВСЦ ЄХБ Григорій Комендант, президент Українського Біблійного товариства, бажає, «щоби ми згуртувались, об'єднались в ці дні і по особливому звернулися до Господа, щоб Він благословив наш край, наш народ…» 

Напередодні Нового року і Різдва Христового з привітанням виступив президент Церкви Адвентистів Сьомого Дня в України Віктор Алєксєєнко. «Сучасній людині необхідно усвідомити, що пов'язувати свої очікування потрібно не просто з новим відрізком часу або з новими числами на календарі, а з конкретними змінами в мисленні та діях. Народна мудрість говорить: безглуздо робити теж саме і чекати інших результатів», -- каже лідер адвентистів України і бажає увійти у новий рік з ясним мисленням, тверезим підходом до життя. Українська міжцерковна рада, що об'єднує переважно протестантські деномінації, також привітала християн зі святами. 

Зі святом Різдва християн привітали й представники інших Церков. Зокрема, Контстантинопольський селенський Патріарх Варфоломій у своєму посланні з приводу Різдва акцентує увагу на збереженні традиційних сімейних цінностей. 

«Ми всі повинні заохочувати створення і функціонування природних сімей, які можуть створювати громадяни, духовно здорових і радісних, сповненої почуття безпеки, заснованої на почутті безпеки, де передбачені сильний і захисні батька, а також вихователька і любляча мати. Ми маємо потребу в сім’ях, де Бог міг знайти спокою. Ми запрошуємо і закликаємо всієї повнотою нашої Святої Православної церкви, щоб жити в долі, яка є гідною їх покликання і зробити все можливе для підтримки інституту шлюбу», -- зазначається у зверненні Вселенського Патріарха. 

Різдвяне послання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила стверджує: «Будь-яке людське життя безцінне: адже за нього заплачено Втіленням, Життям, Смертю і Воскресінням Єдинородного Сина Божого. Усе це ще сильніше спонукає нас ставитися з особливим благоговінням і увагою до кожної людини, незалежно від того, наскільки вона відрізняється від нас».