Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 28 січня 2014 р.

УПЦ Вселенського Патріархату нагадала про права людини

Собори єпископів Української Православної Церкви в США і Канаді, що знаходяться в канонічній юрисдикції Вселенського Патріархату, оприлюднили звернення з приводу останніх подій в Україні, яку вони вважають своєю духовною Батьківщиною, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні"

"Події останніх декількох днів, особливо, останніх кількox мiсяців у житті незалежної України спонукали Собор Єпископів Української Православної Церкви США закликати братів і сестер в Україні залишатися вірними своїм прагненням продовжити розвиток справжнього демократичного суспільства, яке є під серйозною загрозою, -- йдеться у зверненні УПЦ в США до віруючих. -- Як ви знаєте з різних ЗМІ, тисячі громадян України взяли на себе сміливість відстоювати свої переконання, беручи участь в акціях протесту на Майданах по всій Україні, а особливо в столиці — Києві". 

"За всю історію України, були мільйони людей, які віддали своє життя за свободу, гідність, людські права та для того, щоб домогтися права на мирну демонстрацію, політичні та громадські дії. Голоси тих, хто на вулиці, повинні бути почуті та взяті до уваги. Використання сили, боротьби та насильства не допоможуть у вирішенні політичних проблем! Майбутнє демократії України залежатиме від діалогу. Необхідним є те, щоб панував свідомий розум та спокій. Ніяка фізична сила ніколи не знищить свободи вибору та голосу громадян! Усі лідери та громадяни України мусять, як Апостол Павло нагадує нам, зодягнути себе в “милосердя, доброту, покору, лагідність та терпіння.” (Кол. 3:12)", -- говориться у зверненні, яке підписали церковні ієрархи США митрополит Антоній і єпископ Даниїл. 

"Майбутнє України може бути дуже добре визначене діями та словами і тих, що на урядових посадах і тих, хто протестує мирно на вулицях з любов'ю до своєї нації. Діалог повинен бути встановлений між усіма зацікавленими сторонами з метою, щоб уникнути погіршення ситуації в бік хаосу та економічної розрухи, -- наголошується у документі. Єпископат Української Православної Церкви в Канаді також висловив глибоку тривогу і занепокоєння у зв’язку з трагічними подіями в Україні -- "нашій духовній Батьківщині". 

"У день великого і світлого свята Богоявлення Господнього ми побачили жахливу темряву і кровопролиття. Ми глибоко стривожені фізичним насильством і трагічною загибеллю людей і приєднуємося до всього світу висловлюючи наші щирі співчуття родинам тих, хто загинув і хто був поранений протягом останніх днів", -- говориться у зверненні, яке підписали очільники Церкви митрополит Юрій, єпископи Іларіон і Андрій. 

Єпископи зверненулися до українців Канади молитися за тих, які "ризикуючи своїм життям, борються за єдність народу, за моральну справедливість і побудову Української держави". Також єпископи повідомляють Уряд Канади про свою стурбованість з приводу останніх трагічних подій в Україні. Єпископи США і Канади благословили проведення панахид у своїх церквах "за упокій душ невинно вбитих від насильства і переслідування", а також матеріально підтримати потребуючих учасників протестних акцій.