вівторок, 7 січня 2014 р.

Кирило визнав, що в Україні відбувається революція

Патріарх Московський Кирило вважає, що останні політичні події в Україні несуть у собі "загрозу громадянської конфронтації і поділу нації" і закликає людей до миру і спокою. "Те, що відбувається в Україні, дуже ранить моє серце. Для мене Україна це рідна країна, це рідний народ, це мій народ і моя паства. І те, що я зараз роблю, пов'язано з моїм внутрішнім духовним життям. Я молюся за Україну, я молюся за цей народ. Я розумію, що існує загроза поділу нації. Загрози чергового оберту громадянської конфронтації. Взагалі те, що ми зараз бачимо, - це революційна ситуація", - сказав патріарх Кирило в інтерв'ю тележурналісту Дмитру Кисельову на телеканалі Росія. 

Предстоятель РПЦ відзначив, що під час революцій "люди починають говорити такою мовою, використовуючи таку методологію, застосовуючи яку ви ніколи не можете вирішити жодного завдання". "Революція - це розкріпачення пристрастей. Це використання внутрішньої енергетики людей для вирішення конкретних завдань. Ну і завжди, зазвичай головним завданням революції є зміна еліт", - зазначив він. 

Кирило визнав, що в Україні відбувається революція
Він звернувся до жителів України із закликом зібратися і зосередитися. "Це не означає, що я звертаюся із закликом переглядати свої політичні погляди. Церква ж ніколи не пов'язувала себе з якимось конкретним геополітичним проектом. Якщо це було б так, то не існувало б церкви. Церква несе слова примирення, вона звертається до душі людини. Вона повинна допомогти людям у цей важкий час зібратися, зосередитися і, можливо, закласти основу для такого діалогу, який допоміг би вирішити ті проблеми, які сьогодні стоять перед Україною ", - підкреслив патріарх Кирило.