Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 9 січня 2014 р.

Єрусалимський Патріарх очолив відправу Різдва

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", Патріарх Єрусалиму Феофіл III в ніч Різдва за Юліанським календарем помолився у місті Віфлеємі про успіх палестино -ізраїльських мирних переговорів і звільнення християнських священнослужителів , викрадених бойовиками в Сирії. Глава Єрусалимської патріархії провів святкову службу над гротом , де, як вірять християни, з'явився на світ Ісус . 

"Від цієї печери ми закликаємо до успішного завершення переговорів між палестинцями та Ізраїлем , міжнародного визнання палестинської держави ", - сказав він на грецькій і арабській мовах. "Закликаємо до миру в усьому світі, припинення насильства і тероризму на Близькому Сході та в інших регіонах планети , до поваги свободи віросповідання та звільненню ієрархів і черниць з нашої сестринської Антіохійської Церкви " , - додав Патріарх Феофіл . 

Феофіл III провів службу у присутності голови Палестинської національної адміністрації Махмуда Аббаса , який п'ять місяців тому відновив мирні переговори з Ізраїлем, а також, ассірійського, коптського та ефіопського Патріархів , чия паства також відзначає Різдво за Юліанським календарем . На богослужіння прибули тисячі паломників з усього світу. 

Гості заповнили Церкву Різдва та прилеглу ясельну площу , де височіє ялинка з зіркою та гірляндами, йде жвава торгівля сувенірами, палає святкова ілюмінація, марширують скаути з барабанами і волинками . На час свята ізраїльська влада спростили в'їзд в місто , обнесений бетонною стіною для захисту від терористичної загрози. За оцінками ізраїльтян , за місяць різдвяних свят Віфлеєм відвідають рекордні 300 тисяч іноземних гостей.