Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 19 січня 2014 р.

В тернопільській УГКЦ не поділили владу

В зовні благополучному клірі УГКЦ трапився гучний і несподіваний конфуз. Святі отці не поділили владу. Через це одного з керівників церкви відправили у добровільно-примусове заслання до США. о. Андрій Романків. Тривалий час протосинкел Тернопільської Архиєпархії УГКЦ і авторитетний серед вірян священник Андрій Романків вважався другою людиною після Василя Семенюка. Він розгорнув бурхливу діяльність після від’їзду два роки тому декана місцевого катедрального собору Андрія Говери на навчання до Риму. Після науки той має зайняти вакантне місце тернопільського єпископа. 

Як виявилося, уживатися в одному храмі двом амбітним отцям важко. Як повідомили виданню “За Збручем” інформовані джерела, пан Говера поставив перед Архиєпископом жорсткий ультиматум: “Або я, або Романків!” У потенційного єпископа значна перевага: оскільки він не одружений, то може претендувати на найвищі посади в церковній ієрархії, у той час, як опонент, фактично, досяг найвищого, як для сімейної людини статусу. Не бажаючи скандалу Василь Семенюк фактично спровадив свою колишню “праву руку” за океан. 

Спочатку планувалося, що церковний чиновник відбуде кількамісячні курси у США, та потім йому порадили не вертатися. Мовляв, нема куди. Пан Романків, як запевняє джерело нашого сайту прийняв нелегке рішення залишитися у одному з найбільших міст країни – Маямі. З часом туди доведеться перевезти і сім’ю з малими дітьми. В церковному середовищі вказують, що до подібного повороту священник був зовсім не готовий. Він виношував багато планів з розвитку церкви на Тернопільщині та дисципліна у цій стуктурі – понад усе. 

Наразі о. Андрій Романків ще числиться в керівництві Тернопільської Архиєпархії. Про це зазначено на відповідному сайті. Чимало священників та вірян шоковані перебігом подій, але не наважуються виявити своє обурення у нелегкий для країни та церкви час.