Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 12 січня 2014 р.

Обрано Главу Церкви Чеських земель і Словаччини

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", 11 січня о Пряшеві (Словаччина) відбувся XIII Позачерговий Помісний Собор Православної Церкви Чеських земель і Словаччини. Як повідомляє Служба комунікації ВЗЦЗ МП, Собор підтримав рішення Священного Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини про обрання єпископа Годонінського Йоакима архієпископом Празьким і Чеських земель. Далі, відповідно до Статуту Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, Собор абсолютною більшістю голосів обрав Митрополитом Чеських земель і Словаччини архієпископа Пряшівського і Словацького Ростислава. 

Архієпископ Пряшівський, обраний Митрополит Чеських земель і Словаччини Ростислав, в миру - Андрій Гонт, народився 25 січня 1978 року в місті Сніні (Словаччина). 

Закінчив Православний богословський факультет Пряшівського університету ( 2002 ), навчався в Солунському Університеті імені Аристотеля. Потім служив на одній з православних парафій Словаччини, а також, духовно опікувався дитячим притулком у Медзілаборці.

8 жовтня 2012 возведений у сан ігумена. 18 листопада 2012 хіротонізований на Пряшівський кафедру. У липні 2013 року очолював делегацію Православної Церкви Чеських земель і Словаччини на урочистостях з нагоди 1025 -річчя Хрещення Русі в Москві, Києві та Мінську. 

Вважався "промосковським" кандидатом на пост предстоятеля Церкви. 

9 грудня 2013 обраний місцеблюстителем Митрополичого престолу Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, що не було визнано головою Синоду архієпископом Симеоном .