Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 9 січня 2014 р.

Вселенський Патріарх скликає православних ієрархів

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", Вселенський Патріарх Варфоломій запросив ієрархів Церков світового православ'я зустрітися в березні в Стамбулі для підготовки Всеправославного собору в 2015 році. Головною проблемою напередодні собору є різні уявлення про церковну єдність у Константинопольської та Московської Патріархії. На цю складність також вказав і відповідальний за екуменізм у Ватикані кардинал Курт Кох. 

З'явилися дві суперливі одна до одної заяви - зі Стамбула та з Москви - про першість честі Вселенського патріархату серед Церков світового православ'я. У Стамбулі вважають, що першість честі Вселенського патріархату є божественним правом, а Московська патріархія саме це активно оспорює. Проте Патріарх Варфоломій продовжує бути «найоптимістичнішими серед Патріархів » , коли мова йде про майбутнє внутрішньо православної єдності, заявив кардинал Кох. 

Вселенська Патріархія. Фанар, Стамбул
Але католик, спостерігаючи за існуючим різнодумством серед православних, неминуче приходить до висновку, що першість честі, яка існує у православних і належить Варфоломію, не може бути метою церковної єдності, підкреслив головний ватиканський екуменіст . «Першість честі діє тільки при гарній погоді. Якби вона існувала в Католицькій Церкві, то нас чекала б та ж доля - безліч національних Церков » , - підкреслив кардинал Кох.