Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 26 січня 2014 р.

Москва заборонила УАПЦ та УПЦ МП дружити з УПЦ КП?

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату  патріарх Філарет на зустрічі з журналістами повідомив, що з Українською Православною Церквою Московського Патріархату та Українською Автокефальною Православною Церквою припинено переговори про об'єднання церков, оскільки Російська Православна Церква заборонила УПЦ (МП ) і УАПЦ, що перебуває під ї впливом, вести переговори. 

"З УПЦ МП ми спочатку почали підготовку до діалогу про об'єднання. Але Москва заборонила вести переговори про це, і все припинилося", - повідомив він. За словвами патріарха, подібна ситуація і з УАПЦ. "З Автокефальною церквою ми тричі підходили до об'єднання в одну Церкву. Але в підсумку побачили, що вони несамостійні й перебувають під впливом Московської Патріархії. Ми призупинили діалог, але відкрили свої двері для їх єпископів і парафій", - повідомив він. 


Філарет також зазначив, що з Українською Греко-католицькою церквою хороші стосунки, але діалог про об'єднання не ведеться. 

Також, з його слів, зараз УПЦ (КП) має нормальні стосунки з владою. "З появою нового президента розпочався курс на утиск нашої церкви. Представників духовенства викликали в районні держадміністрації і переконували, щоб вони переходили в Московський патріархат. Відбирали храми... Потім влада зрозуміла, яка велика наша паства, а на захист нашої церкви виступило багато громадських організацій і політичних партій, Європа і Америка", - повідомив він. У результаті, як зазначив патріарх, президент пообіцяв однаково ставитися до всіх церков, і поки дотримується слова