Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 13 січня 2014 р.

Янукович захистив греко-католиків від Мінкульту

Президент України Віктор Янукович вважає за необхідне вдосконалити законодавство у релігійній сфері щодо права віруючих молитися в тих місцях, де вони побажають. "Люди повинні мати право молитися там, там де вони хочуть", - цитує в понеділок прес-служба глави держави Януковича, передає Інтерфакс-Україна. На переконання Януковича, законодавство має забезпечити таку можливість для всіх, незалежно від їхнього віросповідання. 

"Треба пом'якшити законодавство та забезпечити віруючим можливість молитися там, де вони побажають", - зазначив глава держави. Президент наголосив, що ставиться з однаковою повагою до всіх конфесій. У прес-службі президента зазначили, що чинним законодавством передбачено необхідність офіційного дозволу на богослужіння, якщо воно відбувається не в спеціально визначеному для цього місці. 

Як повідомлялося, керівництво Мінкультури звернулося до глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ) верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (Шевчука) з проханням забезпечити дотримання законодавства про проведення публічних богослужінь і вказало на те, що священики повинні мати дозвіл на проведення служінь в таких місцях, як Майдан Незалежності в Києві. У Мінкультури нагадали, що відповідно до вимог закону "Про свободу совісті та релігійні організації" богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії без відповідних дозволів можуть проводитися тільки в культових спорудах та на прилеглій території, у місцях паломництва, квартирах і будинках громадян та деяких інших місцях (на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях). 

Янукович захистив греко-католиків від Мінкульту
"В інших випадках, згідно з чинним законодавством, публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, який наразі відсутній", - йдеться в листі. У листі також зазначається, що недотримання таких приписів може стати підставою для постановки перед судом питання про призупинення діяльності відповідних релігійних організацій. 

У відповідь на цей лист архієпископ Святослав (Шевчук) заявив, що вперше за час Незалежності України прозвучала офіційна погроза про припинення діяльності релігійних організацій УГКЦ, і запевнив, що Церква не є учасником політичних процесів.