Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 16 лютого 2014 р.

Вчені: віруючі депресують рідше за атеїстів

Згідно з недавніми медичними дослідженнями Колумбійського університету, що в Нью -Йорку , релігійні люди рідше схильні до депресій, навіть якщо спадково схильні до цього. Група дослідників психіатрів і неврологів з Колумбійського університету спостерігали протягом багатьох десятиліть понад 100 осіб, частина з яких в результаті різних нещасних випадків в родині була сильно схильна до депресії. При цьому фахівці припустили, що люди, для яких важлива їх віра, суттєво менше схильні до депресії. 

У нащадків депресивних батьків в наступне десятиліття скорочується ризик бути депресивним на 90 %. Дивно, але при цьому не мають жодного значення кількість богослужінь, на яких була присутня сама людина, що, як деякі припускають, може бути умовою для вимірювання віри. Також вчені помітили, що в людей певних релігій кора головного мозку товща, ніж у тих, хто байдужий до релігії. У газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомляється, що таким чином були спростовані ранні висновки психіатрів, які, спираючись на психоаналіз, довгий час вважали релігію причиною неврозів. 

Вчені: віруючі депресують рідше за атеїстів
Тим часом, існує величезна кількість досліджень, які свідчать про наявність особливо здорової психіки у віруючих людей. Наприклад, вони мають більш вираженим почуттям власної гідності, в той час, як багато припущення приписують певними напрямами віри швидше причину сильних поривів почуттів провини, які згодом руйнують уявлення про самого себе. Приблизно 80 % досліджень вказують на вплив віри на психічне здоров'я. Але й з фізичної точки зору виграють релігійні люди. Це пояснюється осмисленим матеріальним забезпеченням, яке досягається через віру, стабілізуючі релігійні ритуали й стійкі суспільні зв'язки .

За матеріалами Kath.net