Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 25 лютого 2014 р.

Конфлікти у Почаївській Лаврі вигідні тільки Росії

В Україні тільки почалися об’єднавчі процеси церков, тому конфлікти навколо Почаївської Лаври можуть нашкодити діалогу, ба, навіть іміджу України на міжнародній арені. Окрім того, присутність натовпу під стінами Лаври з допомогою ЗМІ-тітушок, можуть висвітлити, як спробу силового захоплення святинь «бандерівцями». Такі думки висловив Тернопільському «Погляду» Юхновський Юрій Михайлович, голова ГО «За помісну Украіну». 

- В зв’язку з подіями в Українській державі, відбулися і значні зміни в українських церквах. Зокрема в Українській Православній церкві київського патріархату і в Православній церкві московського патріархату. Офіційні органи цих церков – священні синоди прийняли рішення про створення робочих груп для проведення діалогу в план об’єднавчого процесу між ними. 

Конфлікти у Почаївській Лаврі вигідні тільки Росії
І оці речі, які відбуваються в Почаївській Лаврі, моя така думка, можуть нашкодити початку цього діалогу українських православних церков. Якщо вони виллються у якусь агресію – захоплення Лаври, то про якийсь діалог та об’єднання київського та московського патріархату в єдину українську помісну православну церкву можна буде просто забути. 

 З огляду на ті події, які відбуваються сьогодні в нашій державі та за її межами (маю на увазі нашого сусіда, який проводить певну кампанію в Криму, Севастополі), події біля стін Почаївської Лаври можуть бути використані для створення негативного іміджу України у світі. Це може зачепити не лише Тернопільську область і не тільки ці дві православні конфесії, а може зачепити імідж України у світі.