Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 28 лютого 2014 р.

Заява українців Криму до народу України та світової спільноти

Сьогодні як ніколи, ми відчуваємо небезпеку миру та спокою в Україні зі сторони сепаратистських сил на терені Криму! Йдуть прямі погрози українцям, що проживають в автономії, погрози тим, хто підтримав ЄвроМайдан в Криму незалежно від національності.

Представники українських громадських організацій, духовенство Української православної церкви Київського Патріархату в Криму стурбовані ситуацією на півострові. Мешканці Криму в паніці, бо на вулицях ходять озброєні бандформування, а дії частини депутатів автономії провокують громадянську війну.

Безвідповідальні політики АР Крим поставили Кримський півострів на межу міжнаціонального конфлікту та провокують збройне зіткнення між Україною та Російською Федерацією! Ми є свідками відвертого провокативного втручання іноземних політиків у політичне життя невід'ємної складової України – АР Крим та м. Севастополя.

Заява українців Криму до народу України та світової спільноти
Сьогодні тільки злагоджені кроки державної влади України та світової спільноти здатні запобігти діям розпалювачів жорстокого громадянського протистояння та кривавого збройного міждержавного протистояння!

Закликаємо з метою запобігання війні в Криму та Україні загалом:
1) Український народ захистити всіх громадян України, які проживають у Криму;
2) Владу Української держави негайно вжити заходів для гарантування миру, спокою та безпеки кримчан;
3) Всіх тверезомислячих кримчан не піддаватися на провокації антидержавних сил;
4) Ядерні держави – гарантів територіальної цілісності та безпеки України – Великобританію і США, відповідно до Будапештського меморандуму, вжити заходів для запобігання іноземному втручанню у внутрішні справи нашої держави;
5) ООН, ОБСЄ, ЄС та Раду Європи вплинути на позицію Росії щодо неприпустимості провокування сепаратизму в регіонах України, зокрема, в АР Крим та м. Севастополі.

Від українців Криму:

Андрій Щекун,
голова громадської організації
«Кримський центр ділового та
культурного співробітництва «Український Дім» (т. 0995019824)

КЛИМЕНТ
Архиєпископ Сімферопольський і Кримський
Української Православної Церкви
Київського Патріархату (т.0953999270)