понеділок, 24 лютого 2014 р.

Тимчасовим Главою УПЦ МП обраний митр. Онуфрій

У зв`язку з хворобою Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира на посаду місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри обрано митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія (Березовського). Як повідомили УНІАН у Київській митрополії УПЦ, таке рішення 24 лютого ухвалив на своєму розширеному засіданні Священний Синод Української православної церкви.

Як повідомляється в журналах Священного Синоду, розміщених на офіційному сайті УПЦ, відповідно до Статуту про управління УПЦ, засідання очолив найстарший за хіротонією постійний член Синоду митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел (Саввін).


Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) доповів за рапортом митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинко), відповідального за лікування Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира.

”Враховуючи викладене в Рапорті, констатувати, що стан фізичного здоров`я Блаженнішого Митрополита Володимира дає підстави для набуття чинності п. 14 розділу V Статуту Управління УПЦ, а саме про наявність причин, які унеможливлюють виконання Митрополитом Київським і всієї України Володимиром обов`язків Предстоятеля Української православної церкви», - постановив Священний Синод УПЦ.
Тимчасовим Главою УПЦ МП обраний митрополит Онуфрій
Відповідно до норм Статуту УПЦ таємним голосуванням на посаду місцеблюстителя обрано митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія.

Також Священний Синод ухвалив:  "Ім’я Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри підносити за богослужінням в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви за наступною формулою: «… О Господине и Отце нашем Владимире, Блаженнейшем Митрополите Киевском и всея Украины, и о Господине нашем Высокопреосвященнейшем Онуфрии, митрополите Черновицком и Буковинском, Местоблюстителе Киевской митрополичьей кафедры".

У повідомленні Синодального інформаційного відділу Московського Патріархату, що надійшло в УНІАН, повідомляється, що у телефонній розмові, яка відбулося після обрання, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил побажав митрополиту Онуфрію ”допомоги Божої в несенні відповідального служіння у важкий для Церкви період, який переживає нині український народ”.