Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Предстоятелі зустрінуться на першому тижні посту

У Російській Православній Церкві незадоволені тим, що зустріч предстоятелів помісних Православних церков у Стамбулі було призначено Вселенським Патріархатом на березень, оскільки на цей же час припадає початок Великого посту, заявив у п'ятницю голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків (ВЗЦЗ) Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон. 

Константинопольський Патріарх Варфоломій перший по честі православний ієрарх, резиденція якого знаходиться в Стамбулі, раніше запросив предстоятелів Православних Церков зустрітися в березні, щоб обговорити діяльність підготовчого комітету Всеправославного собору та спробувати вирішити виниклі питання. Остання зустріч предстоятелів Православних Церков пройшла в 2008 році також у Стамбулі. 

Предстоятелі зустрінуться на першому тижні посту
Ідея скликання Всеправославного собору виникла півстоліття тому, були визначені десять тем собору, за якими весь цей час велася підготовка. Такий тривалий період пов'язаний з необхідністю досягти згоди між церквами. Як зазначив митрополит Іларіон на круглому столі, присвяченому п'ятій річниці інтронізації Патріарха Московського і всієї Русі Кирила (відзначатиметься 1 лютого), зустріч предстоятелів помісних Церков має відбутися, "на жаль, на першому тижні Великого посту". 

"Що складає незручність для предстоятелів, які будуть змушені покинути свої Церкви в той період, коли патріарх завжди молиться разом зі своїм народом", - зазначив голова ВЗЦЗ. Однак таким було надіслане запрошення Константинопольського Патріарха, - додав він.