середа, 5 лютого 2014 р.

ООН критикує Ватикан за захист священиків, а не дітей

Комітет захисту прав дітей при ООН закликав Ватикан негайно позбутися священиків, причетних до розбещування дітей. Організація Об'єднаних Націй розкритикувала Ватикан за систематичне здійснення політики, яка дозволяла священикам сексуально розбещувати тисячі дітей. Комітет ООН із захисту прав дітей заявив, що Святий престол повинен негайно позбутися всіх представників духовенства, яких підозрюють у нарузі над дітьми. Комітет також піддав критиці ставлення Ватикану до проблем гомосексуалізму, контрацепції і абортів. Ватикан створив комісію, яка має розслідувати і вирішити проблему з порушенням прав дітей представниками Римо-католицької церкви. 

У середу ця комісія готується оприлюднити заяву про доповідь комітету ООН із захисту прав дітей. Рекомендації комітету не є обов'язковими до виконання і не передбачають механізмів втілення. У своїй доповіді Комітет ООН із захисту прав дітей закликає Ватикан відкрити доступ до персональних справ представників духовенства, які "приховали свої злочини", щоб їх можна було притягти до відповідальності. Комітет висловив величезну стурбованість тим, що Папський престол не визнає того, наскільки масштабна проблема наруги над дітьми. 

У заяві Комітету сказано: "Глибоку стурбованість викликає сексуальна наруга над дітьми з боку представників католицьких церков, які підпорядковуються Папському престолу, що дозволило священикам сексуально розбещувати десятки тисяч дітей". В ООН також розкритикували практику переведення священиків з однією парафії в іншу чи навіть за кордон, що дозволяє їм втікати від відповідальності. На думку авторів доповіді, така практика ставить під загрозу нових домагань дітей у багатьох країнах, "бо десятки порушників дитячих прав і далі мають доступ до дітей". 

Доповідь комітету ООН оприлюднено по тому, як минулого місяця представники Ватикану публічно відповідали на запитання про те, чому вони не надають інформацію про порушників і що вони роблять, аби запобігти порушенню прав дітей у майбутньому.

За матеріалами bbc.co.uk