Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Братство УАПЦ зібрало бл.14 тис. для Євромайданівців

У приміщенні Львівського будинку органної та камерної музики відбувся XVII-й фестиваль “Прощання з колядою», який щорічно проводиться ставропігійним Братством святого апостола Андрія Первозваного УАПЦ. Цьогорічний захід мав дещо інший характер, він був присвячений українським патріотам на Майдані. Під час розколяди братчики організували збір коштів на лікування поранених у Києві. Захід, який ще минулого тижня був під питанням у зв’язку із політичною ситуацією в Україні, зібрав велику кількість духовенства та вірних УАПЦ у Львові. 

Підтримати Україну прибули також українські колективи з діаспори (Польща та Румунія), а також хори храмів УАПЦ м. Львова, Золочева та Івано-Франківська та парафія Преображення ГНІХ УГКЦ м. Львова. Молитвою за Україну та її народ розпочав фестиваль Митрополит Львівський УАПЦ Макарій разом із численним духовенством єпархії. Голос львівського «Євромайдану» Софія Федина разом із залом соборно колядували повстанські коляди.

Саме під час виконання цих творів і відбувся збір коштів, результати якого було оголошено наприкінці розколяди. До збірки долучилися і хор Преображенської церкви УГКЦ м. Львова, які склали пожертву у сумі 1 000,00 грн., і ансамбль «Відимо» з Польщі які вже вдруге передав теплі речі для Майдану, і парафія с. Софії м. Bayonne УПЦ в США (500 грн.). Всього було зібрано 13 000,00 грн. та 50 євро. 

Фото зі сторінки у Facebook Юрія Федіва
"Цього дня ми об’єднали в молитві сотні львів’ян, адже ще до самого фестивалю з представниками діаспори колядували у трьох парафіях УАПЦ", -- зазначив голова організаційного комітету фестивалю Юрій Федів. -- Ми зуміли ще раз зібрати кошти для потерпілих та водночас організували творчу зустріч наших колективів та добрих друзів". Як повідомляють організатори, завершився фестиваль «Прощання з колядою» соборною молитвою за Україну «Боже Великий».