Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

Священик із УПЦ причастив "Беркутівців" та благословив воювати проти Євромайдану

12 лютого організація «Народний Собор» України (голова Ігор Друзь ) провела чергову акцію з підтримки бійців спецпідрозділу МВС «Беркут» , що захищає урядовий квартал на вулиці Грушевського від протестуючих на Євромайдані. Представники «політичного православ'я» привезли з собою протоієрея Олексія Єфімова, настоятеля храму преподобних Антонія та Феодосія Печерських р. Василькова Київської єпархії УПЦ (Московський Патріархат) , відслужити тут молебень з чином причащання бійців спецназу запасними святими Дарами (тілом і кров'ю Христа) , повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні "

«З нами люб'язно погодився приїхати й священик, який взяв із собою Святі Дари. Всупереч розхожим міфам, більшість «Беркуту», а також солдатів «Внутрішніх військ», є хрещеними православними, чимало серед них і цілковито оцерковлених хлопців» , - прокоментував акцію Дмитро Жуков, заступник голови «Народного Собору» - дрібної організації середовища «політичного православ'я» , соборно засудженого в УПЦ МП. Раніше представники «Народного Собору» відвідували бійців «Беркута» в госпіталі МВС після сутичок із демонстрантами. Цього разу протоієрей Олексій Єфімов відслужив молебень, а потім виголосив проповідь, в якій наставляв бійців «Беркута» ретельно дотримуватися взятих на себе зобов'язань, зокрема службової присяги, інакше «ви прирікаєте свою душу на прокляття, опускаєте [ душу - . Ред ] нижче сатани і худоби ».

Священик закликав бійців не піддаватися на заклики переходити на бік протестувальників , яких він порівняв з фашистами та провів паралель з Великою вітчизняною війною. « Краще померти людині чистою, ніж жити, вибачте, обісраною», - сказав отець бійцям. Батюшка також закликав «беркутівців» пам'ятати, що вони стоять на святому місці, яке освятив сам Господь . «Тому, що тут Хрещатик і князь Володимир - святий з цього Хрещатику провів людей своїх, щоб занурити в купіль, очистити їх від язичницького мракобісся і долучити до істини Христової », - сказав о. Алексій, входячи заочно в полеміку з істориками, які вважають, що на хрещення кияни спускалися до Дніпра по Боричевому узвозу (нині Андріївський узвіз). 


«Ось саме тому ці мракобіси це місце й вибрали для свого сатанізму , - вказав священик на протестувальників, зриваючись на крик. - Це не народ! Це непотріб ! Народ, як раз дивиться на вас, і шукає у вас захисту, на вас уповає ». Народ зараз працює, займається своїми справами, а відпочивають в цей час «злочинці - ось саме ті, проти яких вас направляють», переконував отець Алексій бійців. «Ваша присяга зобов'язує проти них якраз і стояти - це головне», - повторив він. Священик закликав не боятися «натовпу ... бо з нами Господь, з вами Господь, на вашому боці ... Бог не може бути з злочинцями, з алкоголіками та іншим непотребом; Бог уповає на таких ось, як ви! » 

Далі бійців спецназу наставляв лідер «Народного собору» Ігор Друзь, повторюючи слова священика. При цьому пан Друзь почав виправдовуватися, що його організація раніше не була тут, оскільки «утрясали питання з керівництвом » (йдеться , очевидно , про керівництво МВС). Потім протоієрей Олексій Єфімов під звуки пісень, що лунали з динаміка на Майдані, причастив Кров'ю і Тілом Христовими бійців «Беркуту» , після чого додатково окропив кожного святою водою, по ходу відпускаючи репліки на адресу Майдану : «біснуються!»

Примітно, що минулого року громада очолювана о. Алексієм Єфімовим сама опинилася в ролі бунтівників. Вона висловила недовіру своєму Предстоятелю митрополиту Володимиру та заявила про вихід з юрисдикції УПЦ, попросивши у Патріарха Кирила притулку. Через деякий час в УПЦ повідомили, що бунтівних віруючих на чолі з настоятелем приїхав заспокоювати вікарний єпископ, після цього громада все ж примирилася з священоначалієм . 

Нагадаємо також, що днями іншого священика Київської єпархії УПЦ - протоієрея Андрія Ткачова - після «антимайданівських» проповідей викликали в Київську митрополію, де він визнав свою неправоту. У той же час керівництво Луганської єпархії УПЦ безперешкодно засуджує діяльність Євромайдану.