Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 16 лютого 2014 р.

Митрополит Епіфаній відправив службу Стрітення

15 лютого 2013 р., в день свята Стрітення Господнього, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському храмі Свято-Михайлівського Видубицького монастиря. Після прочитання Євангелія на Літургії владика виголосив проповідь на тему євангельського читання. Архієрей зокрема підкреслив, те що: «Нині наше серце, переповнюється великою радістю, що збулася обітниця Господня над старцем Симеоном, а дехто мимоволі і позаздрить йому, бо він став одним із тих небагатьох, які сподобилися зустрітися з Господом і доторкнутися до Його пречистої плоті.

Однак і всі ми, християни не позбавлені такої ж участі. Кожен із нас може не одноразово зустрітися у земному житті із Господом, потрібно тільки достойно прийняти і відчути її. Кожна людина, приймаючи перші таїнства Церкви Христової – Хрещення і Миропомазання – стає храмом і вмістилищем Духа Святого. Зустрічається душа християнина з Богом і під час молитви, якщо ця молитва щира і якщо людина відкриває свою душу і серце перед Господом.

Щира молитва дає можливість відчути присутність Бога. Зустрічається людина з Богом і тоді, коли чинить якусь добру справу, адже, роблячи щось добре своєму ближньому, – за словами Самого Господа, – ми робимо це для Нього (Мф. 25: 40).

Святитель Іоан Золотоуст говорить, що коли ми робимо благу справу, то поряд з нами невидимо стоїть Сам Христос і приймає нашу жертву. Але найближче ми зустрічаємось із Господом у найвеличнішому таїнстві Церкви Христової – Євхаристії. У ньому ми приймаємо під виглядом хліба і вина Самого Господа і Спаса нашого Ісуса Христа у своє єство. Ось найвеличніша зустріч людини з Богом.»

Завершилось Богослужіння молебнем та освяченням свічок.