Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 3 лютого 2014 р.

Архім.Віктор (Бедь) молився за єдність українців та росіян

2 лютого, у день святкування 425-річчя з дня канонічного визнання Московського Патріархату (Російської Православної Церкви), ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина архімандрит Віктор (Бедь) відслужив ранковий молебень за духовну єдність українців та росіян у Христі. 

Молебень за духовну єдність українців та росіян відбувся з нагоди святкування ювілею 425-річчя канонічного заснування 2 лютого 1589 року, з благословення Константинопольської Православної Церкви, Московської Патріархії (Російської Православної Церкви). Архімандрит Віктор (Бедь) просив у молитві примноження любові, мирного співжиття та духовної єдності у Христі між Україною та Російською Федерацією, кліриками і прихожанами Української Православної Церкви та Російської Православної Церкви, та українським і російським народами.  
2 лютого 1589 року в Московії, з благословення Константинопольської Православної Церкви, канонічно було засновано Московську Патріархію, до її складу увійшли клірики та прихожани Московського царства, що раніше належали до Київської митрополії (Константинопольської Церкви), котра бере початок у 862 (3) році за часів правління великого князя київського Оскольда. 

Архімандрит Віктор (Бедь) молився за духовну єдність українців та росіян
Патріарша гідність московським митрополитам була надана Константинопольським Патріархом Ієремією ІІ вимушено -- після піврічного його утримання в Москві у фактичній неволі. Константинопольський Собор 1590 року таке поставлення Московського Патріарха не визнав і лише через три роки Московська Церква добилась кінцевого свого визнання. 

До цього, в 1448 році у Московському царстві було самопроголошено незалежну Церкву, клірики і прихожани якої фактично відкололись від Київської митрополії (Константинопольської Церкви), до якої раніше входили, та впродовж 141 року перебували у канонічному розділенні з Вселенською Православною Церквою.