Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 28 березня 2014 р.

Після окупації Криму там розгулявся шалений антисемітизм

Головний реформістський рабин Криму Михайло Капустін втік з Сімферополя до Києва, побоюючись антисемітських настроїв, які різко посилились з окупацією півострова. Незабаром після вторгнення до Криму російських військ, вандали розписали стіни реформістської синагоги "Нер-Тамід", яка знаходиться у Сімферополі. "Наше місто Сімферополь окуповане російськими військами. Допоможіть нам, врятуйте нашу країну, врятуйте Україну!" - написав Михайло Капустін.

За словами голови Асоціації єврейських організацій і громад Криму Анатолія Гендіна, двері і фасад синагоги були розмальовані свастикою і написами "Смерть жидам". Він також підкреслив, що подібна антисемітська акція - перша за останні 20 років, пише ізраїльське видання "Курсор". 

Після окупації Росією Криму там розгулявся шалений антисемітизм
Незабаром відмовилися від присутності в Криму і посланці організації ХАБАД в Сімферополі Іцхак-Меїр Ліфшиц і його дружина Лея. Зараз, за їхніми словами, вони здійснюють дистанційне управління найбільшою громадою Кримського півострова зі США. Також було прийнято рішення тимчасово відмовитися від присутності на Кримському півострові і посланців Любавічського ребе, пише 15 хвилин.