Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 8 березня 2014 р.

Яворівське благочиння УАПЦ молилося за Україну

У дні, коли весь народ України, незалежно від національності релігії чи мови спілкування єднається у молитві за мир у нашій державі, духовенство Яворівського благочиння УАПЦ зібралось в м. Яворові, щоб соборно відслужити Молебень Божій Матері з акафістом перед Почаївською іконою Богородиці та літію за упокій героїв Небесної сотні. Очолив відправу о.декан Тарас Піджарко, йому співслужили: настоятель храму Почаївської ікони Богородиці о.Володимир Кобзяк, о.Ярослав Яворський, о. Ігор Мариняк, о.Михайло Кравчик, о.Руслан Купців та о.Тарас Свистович. 

У своєму повчанні після богослужіння отець благочинний закликав усіх до молитви, нагадавши про молитву Мойсея під час бою євреїв із ворогами. Коли юдеї повертались з Єгипту, то вступили в бій з амаликитянами. В цей час Мойсей, Аарон і Хур вийшли на верхів'я гори, щоб бачити поле бою і молитись про успіх ізраїльського війська. «І сталося, коли Мойсей підіймав свої руки, то перемагав Ізраїль, а коли руки його опускались, то перемагав Амалик»( Вих. 17:11). Коли Мойсей втомився, Аарон та Хур підтримували його руки аж до заходу сонця, і ворог почав утікати. Підтримуючи руки Мойсея, Аарон та Хур показали цим народові, що їхній обов'язок - підтримувати свого вождя в його тяжкій праці; він же отримує слово від Бога, щоб передати їм. 

Учинок Мойсея також вказував на те, що Бог триматиме долю ізраїльтян у Своїх руках; доки вони покладатимуться на Нього, Він воюватиме за них і підкорятиме їхніх ворогів; але, коли вони перестануть надіятись на Нього і покладатимуться на власну силу, тоді стануть слабшими навіть за тих, хто не знає Бога, і вороги подолають їх. Амаликитяни не мали страху Божого, наважилися чинити опір Його могутності. Ізраїльтяни нічим їм не загрожували і не завдали жодної шкоди. Їхня агресія була безпідставною. Знищенням Божого народу вони прагнули показати всім свою ненависть до Бога, виявити відкритий непослух і свою злу силу. 

Амаликитяни здавна були запеклими грішниками, а їхні злочини волали до Бога про помсту, однак Його милість все ще кликала їх до покаяння. Здійснивши напад на втомлених, беззахисних ізраїльтян, амаликитяни підписали цим вирок собі (Втор. 25:18-19). Події, які спостерігаємо протягом останніх днів у діях керівництва Росії щодо нашої держави, мимоволі заставляють нас провести певні аналогії між старозавітною подією і сьогоденням. Бог завжди піклується про найслабших Своїх дітей. Жодна жорстокість або насильство не залишаються непоміченими Небом. Божа рука, як щит, простягається над усіма, хто любить і боїться Його. Ті, хто діє за намовою диявола, нехай остерігаються цієї руки, бо вона тримає меч правосуддя. «ВСІ, хто візьме меча, - від меча і загинуть» (Мф. 26:52). 

Звернімо увагу, що Спаситель наголошує – ВСІ, маючи на увазі всіх без винятку, хто першим проявляє агресію. Як перемагали євреї, коли руки Мойсея були піднесені до неба у заступництві за них, так переможе і наш народ, який вірить у силу Свого Всемогутнього Помічника і підносить свої щирі молитви до Божого престолу. У Київському Софійському соборі є мозаїчний образ Божої Матері Оранти, яка безнастанно молиться за нас із піднесеними руками, як Мойсей молився за свій народ. Цю ікону ще називають «Непорушною стіною», на знак того, що при всіх руйнуваннях собору святої Софії частина муру вівтаря із зображенням Оранти залишалася непорушною. 

Народний переказ стверджує, що як Києву, так і народу, для якого він є столицею, не загрожує ніяка серйозна небезпека до того часу, поки з-під куполу Софійського собору благословлятиме місто зображена там Оранта-Заступниця. Проте божественна сила повинна поєднуватися з людськими зусиллями. Мойсей знав: Бог не переможе їхніх ворогів, якщо Ізраїль залишиться бездіяльним. У той час, коли проводир народу молився Господу, Ісус Навин разом зі своїми відважними воїнами докладав усіх зусиль, щоб розбити ворогів Бога та Ізраїлю. 

Будьмо готові і ми до захисту нашої Батьківщини! Молімося з особливою ревністю у цей неспокійний час за мир і лад у нашій країні, щоб не залишати самотніми наших мужніх воїнів і всіх тих людей, хто перебуває в тривозі і терпить знущання. Нехай наша молитва буде для них великою підтримкою! Не сумніваймось, що завдяки молитовному заступництву Богородиці-Оранти і зусиллями проводирів нашого народу, підкріплених нашими молитвами, Господь дарує Божому народу перемогу над агресором. Бог не в силі, а в правді!

За матеріалами pg.lviv.ua