понеділок, 24 березня 2014 р.

Хрестопоклонну неділю зустріли у Маріуполі

23 березня, у третю неділю Великого посту віруючі Святої Української Православної Церкви, поклоняються рятівного Хресту. Цього дня в Храмі Святого Петра Могили, УПЦ Київського патріархату, що в місті Маріуполі, Донецької області, винесли Святий Хрест, для того, щоб всі віруючі змогли поклониться йому, під час чого співається: Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо, повідомив інтернет-проектом "Помісна Церква" Денис Голубов.  
Мета встановлення в третій тиждень служби св. Хресту відкривається з прекрасних порівнянь його з райським деревом життя. Свята Церква пропонує Хрест для духовного підкріплення проходять подвиг посту, подібно до того, як їжа, питво і відпочинок служать для тілесного підкріплення. 

Зосередивши у Богослужінні попередніх тижнів всі найсуворіше і скорботне, що може і налякати грішника, і розривати, здається, саме скам'яніле людське серце, - в середині Великого Посту Церква пропонує посту свого велика втіха і підбадьорення, - святий Хрест. 

Як розповів настоятель Храму Святого Петра Могили отець Уар (Перетятько) всім присутнім"виставляння в церкви Хреста відбувається для того, щоб нагадати про страждання і смерть Господньою зміцнити тих, хто поститься до продовження подвигу посту. Святий Хрест залишається для поклоніння протягом тижня до п'ятниці. Тому третій неділя і четверта седмиця Великого посту називаються "середохресними". У зв'язку з чим всі можуть помолиться і попросити здоров'я". 

Воістину, ніщо не може в такій мірі і втішити, і підбадьорити, і надихнути стомився, навіть, бути може, знесиленого духом християнина, як уявлення нескінченної божественної любові Спасителя, віддав Себе на хресну подвиг заради нашого спасіння. Вся служба цього дня як не можна більш сприяє глибокому запечатлению в серцях віруючих Хреста Христова, як самого високого і самого сильного підкріплення серед подвигів святої Чотиридесятниці.

Див.також:  Прот.Євген Заплетнюк