Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 28 березня 2014 р.

ООН підтвердила незаконність кримського референдуму

Генеральна асамблея ООН більшістю голосів підтримала резолюцію щодо територіальної цілісності України і підтвердила незаконність кримського референдуму, повідомило в четвер, 27 березня, інформагентство Інтерфакс-Україна. За ухвалення документа на засіданні Генасамблеї в четвер у Нью-Йорку проголосували 100 держав, проти - 11, утрималося - 58. "Підтверджуємо свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - зазначено в тексті резолюції. 

У документі підтримуються зусилля ООН, ОБСЄ та інших міжнародних і регіональних організацій з надання допомоги Україні у захисті прав усіх осіб, зокрема і нацменшин. "Наголошуємо, що референдум в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014 року не має юридичної сили, не може слугувати підставою для будь-яких змін статусу АРК і міста Севастополя", - наголошується в резолюції. Також Генасамблея закликала держави, міжнародні організації та інші інституції не визнавати будь-яку зміну статусу Криму і Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму і утриматися від будь-яких дій, які можуть інтерпретуватися як визнання будь-яких змін цього статусу. 

Зеленим зображені країни, котрі проголосували «ЗА», червоним — «ПРОТИ»,
 жовті ті, які «УТРИМАЛИСЯ», сірі, ті котрі «НЕ ГОЛОСУВАЛИ» та Антарктида з Гренландією.
"Закликаємо всі сторони вирішити ситуацію навколо України мирним шляхом через прямий політичний діалог, проявляти стриманість, утримуватися від односторонніх дій і підбурювальної риторики, які можуть посилити напруженість, і в повній мірі використовувати міжнародні посередницькі зусилля", - зазначено в ухваленій резолюції. Генасамблея закликала держави, міжнародні організації та інші інституції не визнавати будь-яку зміну статусу Криму і Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму і утриматися від будь-яких дій, які можуть інтерпретуватися як визнання будь-яких змін цього статусу. 

Як відомо, Україна ініціювала засідання Генасамблеї ООН для розгляду ситуації в Криму і голосування резолюції із підтримки своєї територіальної цілісності. Резолюції Генасамблеї ООН мають рекомендаційний, а не зобов'язувальний до виконання характер. Членами ООН є 193 держави.

Ілюстрація: Петро Нек