Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 31 березня 2014 р.

Митрополит УАПЦ Андрій очолив службу та звершив чернечий постриг

30 березня, у Неділю 4-у Великого Посту, Свята Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Іоана Ліствичника та пам’ять преподобного Олексія чоловіка Божого. Напередодні у Спасо-Преображенському храмі обителі було відправлено Всенічне Бдіння, а в самий недільний день в Свято-Введеньському храмі обителі була відправлена Божественна Літургія, яку очолив Священноархимандрит монастиря Високопреосвященніший Андрій Митрополит Галицький, якому співслужили намісник монастиря Архимандрит Олексій, скитоначальник ієромонах Афанасій, духовенство монастиря та клірик Покровського собору протоієрей Василь Дем`яник. 

Митрополита Андрія, при вході до Свято-Введенського храму, з напрестольним хрестом зустрів намісник монастиря архимандрит Олексій та монастирське духовенство. Отець-Намісник звернувся до Священноархимандрита обителі з вітальним словом та запросив владику очолити монастирське богослужіння. Подякувавши за вітальні слова, владика Андрій благословив хрестом духовенство та окропив усіх присутніх освяченою водою. Також під час зустрічі Високопреосвященніший Митропополит Андрій благословив послушнику Івану Кав`юку право носіння підрясника, скуфії та чоток. Під час малого входу до свята Пасхи були нагороджені ченці обителі, а саме: ієромонах Лазар був піднесений до сану ігумена, а ієромонах Афанасій нагороджений наперсним хрестом. 

Під час Божественної Літургії після співу тропарів було звершено постриг в ченці послушників Антона Хонахбєєва з нареченням імені Сергій, на честь преподобного Сергія послушливого Печерського та Івана Поповича з нареченням імені Лука, на честь преподобного Луки економа Печерського. Божественну літургію супроводжував чоловічий хор під керівництвом Петра Токарика. Цього недільного дня у храмі було багато прихожан та паломників, які приступили до Таїнств Сповіді та Причастя. Після закінчення Літургії Митрополит Андрій звернувся з повчальним слово до прихожан обителі. 

У своєму вітальному слові до новопострижених ченців владика побажав кріпості та твердості у проходженні шляху чернечого. Також у цей день владика Андрій звернувся з вітальним словом до намісника обителі архимандрита Олексія та підніс у подарунок андріївський хрест та просфору. З привітальним словом від братії монастиря звернувся благочинний обителі – ієромонах Павло, побажавши отцю-наміснику міцного здоров`я, Божого благословення, душевних спокою та сил у розбудові монастиря. У знак поваги до намісника монастиря братія піднесла отцю Олексія букет квітів. У свою чергу архимандрит Олексій подякував всім за привітання та побажав всім благ та Божого благословення. 

Після всіх привітань Високопреосвященніший владика Андрій нагородив працівників обласного телеканалу «Галичина» наступними нагородами: ведучу цього телеканалу Семиренко Надію Миколаївну орденом прп. Іова (Княгиницького), ігумена Угорницького і Манявського; інженера відеомонтажу телеканалу «Галичина» Коцюбу Миколу Васильовича та оператора даного телеканалу Микуляка Василя Михайловича медаллю на честь відродження Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря. Ввечері цього ж дня у Спасо-Преображенському храмі братією монастиря було відслужено вечірню з чином Пасії. 

Прес-служба Спасо-Преображенського Угорницького монастиря