Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 9 березня 2014 р.

В УАПЦ здивувалися, що Путін називає себе православним

Духовенство і миряни Львівської, Рівненсько-Волинської та Львівської єпархій Української автокефальної православної церкви виступили із зверненням щодо подій в Україні. У ньому вони заявляють, що вкрай стурбовані введенням російських воєнних сил на територію України.  

"Після провального плану щодо утвердження диктатури Януковича, Росія починає шматувати нашу країну за допомогою маріонеток і сепаратистів, лідери яких приїхали до нашої країни за часів радянської окупації. Народ України, в тому числі і Криму на референдумі у 1991 році чітко визначили про свій вибір – вільна, незалежна Україна. Проте рука Москви сколихнула спокій, спочатку звівши до взаємоненависті Схід і Захід країни. 

Духовенство і вірні нашої Церкви, які проживають у різних куточках країни, чітко стверджують, що Україна у нас одна, немає і не може бути інших чинників, якіб руйнували цілісність і принципи Незалежності, територіальної цілісності. 

В УАПЦ здивувалися, що Путін називає себе православним
Як зазначив Владика Макарій: «Початок війни у перший тиждень Великого посту, в час, коли усі православні християни в молитві єднаються і просять один в одного прощення, показує істине лице Російського православ’я, ідею Руського міру Патріярха Кирила. Це є прикладом біблійної історії про Каїна і Авеля, де брат підняв руку на брата, коли жадоба, ненависть і обман породжує гріх – гріх братовбивства і кровопролиття». 

Закликаємо уряд Росії, керівництво РПЦ в Росії, УПЦ МП в Україні вплинути на президента Володимира Путіна, який ще вважає себе православним (!) одуматися про дії, які він робить і ще й в час Великого посту. Просимо світове співтовариство об’єднатися у цілях захисту України, українцям цілого світу і в Україні посилити строгий піст і молитву за мир у нашій країні", - йдеться у зверненні трьох єпархій УАПЦ.