субота, 22 березня 2014 р.

В УПЦ МП зріє розкол. Відео

Після розколу православних у 1992-му всередині канонічної церкви знову зріє розкол. Проукраїнські сили Московського патріархату вже вголос кажуть про те, що жити далі разом з Росією неможливо, повідомляє ТСН. Експерти та власні джерела ТСН у московському патріархаті кажуть: нині ситуація сприяє створенню помісної церкви, як ніколи раніше. У священному синоді з дев'яти постійних членів шестеро тримаються чітких проукраїнських позицій.

За проросійські рішення голосують троє: митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, намісник Лаври владика Павло та очільник Донецької Єпархії митрополит Іларіон. Коментарів щодо цього питання жоден з них не дає. "В архієрейському соборі ситуація ще краща, там ще більш міцна проукраїнська більшість. Але треба розуміти, що таке УПЦ. Єпископам не вистачає сміливості користуватися цією більшістю і в синоді, і в соборі. Це факт", - каже релігієзнавець Юрій Черноморець.

За словами Юрія Черноморя, церква втрачає вірян. Русофільські парафії Києва спорожніли на третину, у великий піст це особливо помітно. Постійний член священного синоду УПЦ МП Митрополит Антоній переконує, що всі рішення, які стосуються внутрішнього життя, приймаються без московських впливів. Каже, питання русофілів та українофілів у керівництві УПЦ – штучне, хоча перевагу патріотичних сил - визнає.

 "Кожен ієрарх – він патріот своєї вітчизни. І він служить своєму народу. Але основне – щоб ми керувалися не політичною целєсообразністю, чи якось іншим важливим здавалося б на цей момент важелем, а сугубо церковними канонами", - каже митрополит. За інформацією ТСН, неофіційний план поєднання українських православних церков – таки існує. Писали його у московському патріархаті, з головною умовою – чинний Київський патріарх має відійти від справ. Філарет пропозицію – відкинув. Нагадаємо, що УПЦ КП відкрито засудило збройний сепаратистський заколот у Криму.