Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 6 березня 2014 р.

Митрополит УАПЦ зустрівся з Головою ОДА. Фото

Новий очільник Івано-Франкіської ОДА Андрій Троценко вирішив спитати пораду щодо формування своєї команди у духовенства. Своє прохання він озвучив на сьогоднішній зустрічі з ієрархами домінуючих на Прикарпатті релігійних конфесій. Участь у зустрічі взяли архієпископ Івано-Франківської єпархії Української греко-католицької церкви Володимир Війтишин, керуючий Івано-Франківською єпархією Української автокефальної православної церкви Митрополит Галицький Андрій, митрополит Галицький та Івано-Франківський Української православної церкви Київського патріархату Іосаф, раввин іудейської громади Івано-Франківська Моше Лейб Колесник та інші. Як повідомив пан Троценко, він хоче, щоб його команда була нечисельною, проте порядною і професійною. Ієрархи привітали нового голову ОДА з призначенням на посаду, висловили прагнення до спільної праці на благо Прикарпаття та його мешканців.

Взаємовідносини держави і церкви в Україні сьогодні будуються за законами часів Хрущова, - стверджує керуючий Івано-Франківською єпархією Української автокефальної православної церкви Митрополит Галицький Андрій. Свою думку з даного приводу він озвучив в ході зустрічі голови Івано-Франківської ОДА Андрія Троценка з духовенством домінуючих у краї релігійних конфесій.

«Ми живемо за законом Хрущова», - зазначив владика. З його слів, якщо тут, на Західній Україні, взаємовигідні відносини між державою та Церквою більш-менш вдалося налагодити, то на Сході Україні цього немає. В якості яскравого прикладу недостатнього врегулювання цих відносин ієрарх навів невизнання на державному рівні дипломів, що їх видають духовні вищі навчальні заклади. Між іншим, зауважив, що у наших сусідів – у Російській Федерації та Республіці Білорусь аналогічні дипломи держава визнає на рівні з дипломами світських вишів.