Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 16 квітня 2014 р.

Патріарх Варфоломій: Православно-католицький діалог немає альтернативи

«Сьогодні, можливо й більше ніж 50 років тому, існує нагальна потреба у примиренні. Це робить зустріч з нашим братом Папою Франциском у Єрусалимі подією великого значення». Так прокоментував Константинопольський Патріарх Варфоломій екуменічну подію в контексті візиту Папи на Святу Землю. В інтерв’ю, яке він дав італійській агенції SIR, православний духовний лідер висловив впевненість, що сьогодні є багато питань, на які Церкви повинні відповідати одним голосом. 

Серед них він назвав страждання і несправедливість, яких зазнають люди у різних куточках світу, зловживання релігією серед них у політичних цілях, збільшення труднощів, яких досвідчують визнавці Христа, а також екологічна криза. Це все, на думку Варфоломія І, вимагає здійснення рішучих кроків у взаємному зближенні і примиренні різних християнських конфесій, а також спільних дій, спрямованих на виклики наших часів. Православний Патріарх переконаний у важливій ролі Папи Франциска у цьому відношенні. 

Патріарх Варфоломій: Православно-католицький діалог немає альтернативи
«Це голова Церкви, який відзначається щирістю і альтруїзмом, якому лежить на серці проблеми поділу Церкви і страждання нашого світу», - сказав Варфоломій І. Константинопольський Патріарх підвів підсумки православно-католицьких стосунків протягом останнього півстоліття. Він зазначив, що вони не були легкими, але з другого боку, чітко видно, що дух братерства і поваги розпочав переважати колишні полемічні питання, а також пов’язані з ними судження і підозри. 

«Ще багато належить зробити і дорога здається довгою, - оцінив екуменічні відносини Варфоломій І. – Однак, потрібно продовжувати їх, незважаючи на труднощі, бо немає альтернативи».