Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Мусульманам дозволили перетворити костел на мечеть

Костел Святої Трійці в Нью-Йорку було збудовано 100 років тому німецькими переселенцями. Міська рада Нью-Йорка дозволила мусульманам прибрати шість хрестів з дахів і шпиля колишньої католицької церкви, щоб ця готична споруда могла бути використана як мечеть, повідомляє Бі-бі-сі. 

Проти знесення хрестів виступали деякі місцеві жителі і колишні церковні парафіяни. Більш ніж 200 людей підписали онлайн-петицію, в якій говорилося, що колишній костел Святої Трійці, побудований 100 років тому німецькими переселенцями, є пам'яткою міста і пам'ятником архітектури. Проте глава ради заявив, що орган не вправі втручатися в питання, які зачіпають свободу віросповідання. Костел був закритий в 2010 році через скорочення пастви. 

У грудні минулого року церкву, будівлю недільної школи і будинок парафіяльного священика купила некомерційна організація, яка займається ліквідацією неграмотності серед іммігрантів - переважно, з Бірми, Бутану та Сомалі. Ініціатором відкриття мечеті в будівлі колишнього костелу виступив директор навчального центру. Він заявив, що хрести повинні бути прибрані, тому що іслам забороняє поклоніння ідолам і символам.